Akademia Cyfrowego Rodzica

Agnieszka Ochman
A. Ochman
07.02.2020
Przewidywany czas: 2 min

Internet przestał być dodatkiem do życia, ale stał się jego częścią. Fundacja Nauka. To Lubię prowadzi projekt Akademia Cyfrowego Rodzica, który przeprowadza rodziców przez cyfrowy świat, w którym poruszają się ich dzieci.

Wsparcie NTL

Wirtualny świat jest rzeczywistością

Wystarczyło kilkanaście lat, aby z ograniczonego dostępem medium, przerodził się w ogólnodostępne udogodnienie życia. Internet, bo o nim mowa, stał się naszym oknem na świat. Wystarczy sięgnąć do kieszeni, po smartfon, aby zyskać dostęp do najświeższych informacji czy zdjęć z dalekich zakątków świata. Uzyskać możliwość zakupów, które od realizacji dzieli tylko kilka kliknięć oraz szybkiego kontaktu z bliskimi.

Cyfrowy świat to dzisiaj rzeczywistość, bez której trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. Na pierwszy rzut oka, ze wspomnianego okna rozpościera się wyłącznie atrakcyjny widok. Niestety, jeśli wytężymy wzrok, zobaczymy też ciemne zaułki.

Cyfrowa rewolucja

Z technologii korzystamy nie tylko my, ale także nasze dzieci, a dodatkowo czas pandemii pokazał, jak bardzo sfera cyfrowa jest nieodłącznym elementem codzienności. Trwa cyfrowa rewolucja, która ma coraz większy wpływ na życie rodziców i ich dzieci. Liczne badania pokazują, że rodzice rzadko kontrolują zachowania swoich dzieci w sieci i często nie mają świadomości, jakie zagrożenia ich dotykają.

Akademia Cyfrowego Rodzica

Jak się odnaleźć w zmieniającej się rzeczywistości, aby uniknąć zagrożeń i wykorzystać możliwości, jakie dają nowoczesne technologie? W tym właśnie wspiera Akademia Cyfrowego Rodzica.

Czym jest Akademia Cyfrowego Rodzica?

Fundacja Nauka. To Lubię prowadzi projekt Akademia Cyfrowego Rodzica, który przeprowadza rodziców przez cyfrowy świat, w którym poruszają się ich dzieci. W ramach Akademii z jednej strony uczulamy rodziców przed niebezpieczeństwami, jakie mogą spotkać ich dzieci w sieci, ale pokazujemy też dobre strony sfery technologii i oswajamy rodziców z tym tematem.

W ramach Akademii Cyfrowego Rodzica tworzymy miejsce przyjazne dla rodziców i nauczycieli. Powstają wartościowe artykuły, filmy i webinary. Nie brakuje treści, które pomagają budować relacje z dziećmi, wprowadzić najmłodszych w cyfrowy świat, ale też ukazujących ciemne strony wirtualnego świata. W „strefie rodzica” publikujemy nie tylko poradniki, ale również wyniki badań naukowców z całego świata, dotyczące cyfrowej rzeczywistości i jej wpływu na dzieci.

Wsparcie NTL
Agnieszka Ochman
Autor

Agnieszka Ochman

Już ponad 10 lat jestem związana z pracą słowem. Pisałam w mediach lokalnych, regionalnych oraz zajmowałam się copywritingiem. W Nauka. To Lubię mam przyjemność prowadzić projekty specjalne. Po godzinach jestem fanką fotografii lifestylowej.
Zobacz również
Czy boję się hejtu?

Czy boję się hejtu?

16.11.2023 13:53

Podcasty NTL