Prezent dla dziecka – co kupić?

Agnieszka Ochman
A. Ochman
14.12.2021
Przewidywany czas: 3 min

Elektronika to dosyć popularny prezent świąteczny dla najmłodszych. Nowy telefon, komputer czy tablet z pewnością znajduje się na wielu dziecięcych listach życzeń. Szukacie pomysłu na upominek, który pozwoli młodym obdarowanym pozostać offline? Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych propozycji na wartościowe prezenty z nauką w tle.

  1. Mikroskop – pokaż świat w dużym zbliżeniu
  2. Intrygująca książka
  3. Projektor na długie wieczory
  4. Uniwersalny prezent dla dziecka? Klocki!
  5. Książka i gra edukacyjna „Akademia Superbohaterów”

Wesprzyj zrzutkę

Mikroskop – pokaż świat w dużym zbliżeniu

Dzieci są wyjątkowo ciekawe świata. Interesuje je najmniejszy kamień, zmieniający kolor liść czy ścieżka wędrówki mrówek. Aby rozbudzić tę ich ciekawość jeszcze bardziej, włóż pod choinkę mikroskop, dzięki któremu dziecko będzie mogło zobaczyć swoje ulubione przedmioty w dużym przybliżeniu. Nawet tak banalne obiekty jak jabłko, gąbka czy rysik ołówka, będą wyglądały intrygująco. Mikroskop może rozbudzić w młodym człowieku pasję i zwiększyć jego chęć do nauki.

Intrygująca książka

Mądre książki, są dobrym sposobem na pokazanie świata i mówienie w łatwy sposób o skomplikowanych sprawach (o tym dlaczego warto czytać dzieciom przeczytacie TUTAJ). Coraz większą popularnością cieszą się pozycje, które ciekawią nie tylko zapisana treścią, ale też formą graficzną. Tak jest na przykład w publikacjach z warstwowymi obrazkami. Z pozoru nieczytelne grafiki, oglądane przez specjalne filtry, pozwalają zobaczyć szczegółowe obrazy. Dzięki pozycjom dostępnym w księgarniach, można „prześwietlić” w ten nietypowy sposób ciało człowieka, dinozaury czy świat zwierząt i roślin z różnych zakątków Ziemi.

Prezenty dla dzieci

Projektor na długie wieczory

Tego typu urządzenia z wyglądu przypominają dziecięcą latarkę, ale dzięki dołączonym ilustracjom, dają o wiele więcej możliwości, niż tylko zabawa cieniem. Już przeglądanie zdjęć czy grafik, wyświetlanych na tle ściany, z pewnością zainteresuje dziecko. Wybór motywów – od zwierzęcych i roślinnych, po ilustracje związane z kosmosem czy bajkowe grafiki – pozwala tworzyć wiele wersji opowiadań. Warto probować rozbudzać dziecięcą fantazję nie tylko poprzez wyświetlanie obrazów i opowiadanie ciekawostek, ale też snucie wspólnych historii.

Uniwersalny prezent dla dziecka? Klocki!

To tylko z pozoru prosty prezent dla dziecka. Dzięki zabawie klockami, swoje umiejętności ćwiczą już najmłodsi. Składanie poszczególnych elementów (samodzielnie lub wg instrukcji) pozwala ćwiczyć zdolności manualne, rozwijać wyobraźnię przestrzenną oraz umiejętności planowania. Klocki dają też dużą dowolność w zabawie – mogą się zmieniać w dom, zamek, autobus czy statek kosmiczny.

Akademia Superbohaterów

Książka i gra edukacyjna „Akademia Superbohaterów”

„Akademia Superbohaterów” to niezwykły projekt dr. Tomasza Rożka, który prezentuje polskich naukowców w nowym świetle. Na ponad 140 stronach zawarte zostały 32 fascynujące historie opisujące życie i działalność wybitnych polskich naukowców. Każdy rozdział zilustrowany jest wyjątkowymi grafikami, utrzymanymi w konwencji Superbohaterów. W ramach projektu powstała również unikalna talia 30 kart – gra karciana. W rywalizacji zmierzyć się mogą dzieci, które już potrafią czytać.

Gra „Akademia Superbohaterów” została nagrodzona tytułem Zabawki Roku podczas XV edycji konkursu. To dobrze znany rodzicom znak jakości oraz wskazówka dla osób poszukujących wartościowych produktów dla swoich dzieci.

Grę zamówicie jedynie TUTAJ

Wesprzyj zrzutkę

 

Agnieszka Ochman
Autor

Agnieszka Ochman

Już ponad 10 lat jestem związana z pracą słowem. Pisałam w mediach lokalnych, regionalnych oraz zajmowałam się copywritingiem. W Nauka. To Lubię mam przyjemność prowadzić projekty specjalne. Po godzinach jestem fanką fotografii lifestylowej.
Zobacz również

Podcasty NTL