„Mój wymarzony kosmiczny dzień” WYNIKI konkursu

Redakcja NTL
NTL
28.06.2021
Przewidywany czas: 2 min

Nawet nie przypuszczałem, że zaleje nas fala tak kreatywnych i niezwykłych prac plastycznych. Dzieci okazały się prawdziwymi kosmicznymi twórcami. Otrzymaliśmy blisko 300 fenomenalnych, kolorowych i nietuzinkowych prac. Jest dla mnie źródłem ogromnej satysfakcji, że tak liczną grupę dzieci udało się namówić na rozmyślania o kosmosie. A może wcale nie trzeba było namawiać? Może wystarczyło stworzyć okazję?

Dzieci są niezwykle kreatywne, a my dorośli powinniśmy tą kreatywność pielęgnować jak najdroższy kwiat. Tak właśnie postrzegam rolę Fundacji Nauka To Lubię. Chcemy stwarzać okazje, chcemy pielęgnować i chcemy motywować. Dlatego kilka miesięcy temu ruszył kanał pop-naukowy dla dzieci Nauka. To Lubię Junior na platformie YouTube. Pokażcie go, proszę, swoim dzieciom.

Chcemy też wspierać rodziców, stąd pomysł na stworzenie Akademii Cyfrowego Rodzica. Te aktywności są dopełnieniem działalności, którą rozwijałem od lat, czyli kanału Nauka To Lubię na platformie YouTube, strony internetowej i serwisu pop-naukowego www.NaukaToLubie.pl, podcastów i książek. Bardzo serdecznie zapraszam Państwa w te miejsca.

Ocieplenie klimatu (czy szerzej ochrona środowiska naturalnego), wyzwania energetyczne, dostęp do czystej wody, poszukiwanie alternatywnych źródeł rzadkich surowców czy radzenie sobie z patogenami odpornymi na antybiotyki. To tylko niektóre z ogromnych wyzwań przed jakimi stoimy. My możemy o nich mówić, możemy je diagnozować, ale ich rozwiązanie w dużej części spadnie na głowy naszych dzieci. Czy możemy sobie pozwolić na to, by kolejne pokolenia były źle wykształcone? Bardzo bym chciał, żebyście Państwo Fundację Nauka To Lubię traktowali jak sojusznika i pomocnika w edukacji kolejnego pokolenia (mam nadzieję) odkrywców.

A dlaczego piszę o tym przy okazji konkursu? Bo jestem zdania, że najlepsza edukacja to ta, kiedy dziecko nie wie, że się uczy. To ta, kiedy dziecko marzy, tworzy, wymyśla i samo szuka rozwiązań. Przeglądając prace konkursowe w wielu z nich widziałem te marzenia, to tworzenie, wymyślanie i poszukiwanie. I dlatego czuję satysfakcję, o której pisałem na początku.

Bardzo trudno było nam dokonać werdyktu, ale z pomocą Mecenasów zrzutki Nauka. To Lubię, dzięki którym udało nam się zorganizować ten konkurs, udało się! Spośród blisko 300 prac wybraliśmy 3, które najmocniej skradły serca jurorów.

Dziękuję, że zainteresowaliście Państwo dziecko naszym konkursem. Dziękuję, że wysłaliście do nas pracę konkursową!

Oto nasza trójka, która zebrała największą liczbę głosów:

Galeria wszystkich zwycięzców:

Serdecznie gratuluję niezwykłej pomysłowości!

Wesprzyj zrzutkę na rozwój projektów Nauka. To Lubię

Zobacz również

Podcasty NTL