Czy technologia ZASTĄPI LEKTORÓW?

M.
24.08.2022
Przewidywany czas: 1 min

Czy zawód lektora jest zagrożony i czy istnieje ryzyko, że ludzki głos zastąpią maszyny? O ludzkim pierwiastku w technologii rozmawiam dziś z Jarosławem Juszkiewiczem.

Głos Stanisława Lema, wybitnego pisarza i futurysty, szczególnie mocno wybrzmiewa właśnie teraz, kiedy technologia na dobre wkroczyła w nasze życie. Można powiedzieć, że obecnie każdy specjalista z zakresu nowoczesnej inżynierii jest swoistym tłumaczem głosu Lema – pokolenie technologii ma głos. Bohaterem dzisiejszego odcinka jest Jarosław Juszkiewicz, który o Stanisławie Lemie, o głosie, o technologii, a także o technologii w głosie wie bardzo wiele – wszak jest głosem jednej z najpopularniejszej zdobyczy rozwoju technologicznego – nawigacji samochodowej, z której korzystamy na co dzień.

Jarosław opowie o tym, kiedy lektorzy zostaną zastąpieni przez maszyny, dlaczego w głosie technologii tak istotny jest ludzki pierwiastek oraz zdradzi, za co wielu ludzi często chce go przepraszać.

Dzisiejszy odcinek kończy i podsumowuje serię „Zawód Inżynier”, realizowaną we współpracy z RocketJobs.pl, portalem pracy przyszłości. Cały dziesięcioodcinkowy cykl pokazuje, jak ważna jest technologia i jak istotni są inżynierowie oraz specjaliści, którzy tę technologię rozumieją.

Chcesz zobaczyć całą serię? Zajrzyj TUTAJ

Zobacz również

Podcasty NTL