Gra mobilna: „Nauka. To Lubię! Akademia”

M.
17.02.2022
Przewidywany czas: 2 min

Przedstawiamy pierwszą grę mobilną autorstwa Tomasza Rożka i Fundacji Nauka. To Lubię, w której przeniesiecie się w świat pełen przygód, tajemnic i nauki! Gra jest darmowa i dostępna jest Google Play i AppStore!

Pierwsza gra mobilna od Nauka. To Lubię

To pierwsza gra mobilna, którą wydała Fundacja Nauka To Lubię. To mobilny świat pełen naukowych przygód i tajemnic, które będziesz musiał rozwikłać. Zapraszamy Cię, abyś wstąpił do Akademii Superbohaterów, którą prowadzą najlepsi polscy naukowcy. Ale jeżeli myślisz, że będzie jak w szkole, to grubo się mylisz. Będzie jak w najlepszym filmie sensacyjnym. Nawet nie podejrzewasz, co może Cię spotkać w Akademii prowadzonej przez Kopernika….

Grę pobierzesz TUTAJ (Play Google) oraz TUTAJ (Apple Store).

W grze „Nauka. To Lubię! Akademia” zapraszamy Cię do wstąpienia w szeregi Akademii Superbohaterów. Poznasz wspaniałych naukowców, którzy zmienili świat. Dowiesz się wiele o ich pracy, ale przede wszystkim będziesz musiał rozwiązać wiele zagadek, stworzyć niezwykłe urządzenia, a przede wszystkim pokonać złoczyńców. Mamy nadzieję, że gra „click&play” osadzona w ponadczasowym świecie science fiction przypadnie Ci do gustu.

Projekt „Akademia Superbohaterów”

Nasza gra mobilna to część projektu „Akademia Superbohaterów”, w ramach którego powstała książka oraz gra karciana, opisujące życie i odkrycia polskich naukowców.

Chyba każdy zna jakiegoś superbohatera. Jedni potrafią szybko biegać, inni mają nadludzką siłę, są tacy, którzy potrafią latać no i tacy, którzy mają superwytrzymałą zbroję. Co ich wszystkich łączy? Chyba to, że ratują świat od kłopotów. Często zresztą kłopotów, w które sami się wpakowaliśmy.

Suprbohaterowie to nie bajki. Oni naprawdę istnieją! Jedni konstruują samoloty, okręty podwodne, a nawet pojazdy poruszające się po innych planetach. Inni odkrywają nowe pierwiastki, albo badają nowe lądy. Nawet takie, do których wcześniej nie dotarł żaden człowiek.

Poza tym tworzą nowe leki, budują mosty nad przepaściami tak głębokimi, że aż kręci się w głowie i próbują przesłać na odległość obraz i dźwięk. Żyją w różnych czasach, zajmują się różnymi rzeczami, mają różne supermoce, ale tak jak tych bajkowych, łączy ich jedna cecha. Ratują świat z kłopotów. Często zresztą kłopotów, w które sami się wpakowaliśmy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o superbohaterach, jacy byli naprawdę? Zapraszam Cię do oglądania filmów:

Oraz odwiedzenia stron:

http://akademiasuperbohaterow.pl oraz www.PolishAcademy.pl (www.PolishScientists.pl).

Wrażeniami z gry możesz się także podzielić w mediach społecznościowych, używając hashtagów: #PolishAcademy #PolishScientists #AkademiaSuperbohaterowPL.

Możesz też po prostu napisać do nas na adres: akademiasuperbohaterow@naukatolubie.pl

Udanej Zabawy!

Tomasz Rożek wraz z zespołem, który stworzył tę grę.

Deweloperem gry jest agencja Crystal APPS

Proces tworzenia gry dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki.

Zobacz również

Podcasty NTL