„Jak działa człowiek?” – nowa książka Tomasza Rożka!

Agnieszka Ochman
A. Ochman
05.11.2022
Przewidywany czas: 3 min

„Jak działa człowiek?” to pełen wiedzy przewodnik, który pozwoli Wam ciekawie i w zrozumiały sposób opowiedzieć najmłodszym o funkcjonowaniu ludzkiego ciała. Od 6 listopada nowa książka Tomasza Rożka jest dostępna w sklepie Fundacji Nauka. To Lubię.

Ciało bez tajemnic

Najmłodsi zadają dużo pytań o ciało. Bardzo trafnych i wnikliwych, o czym przekonał się już niejeden dorosły, słysząc m.in: Dlaczego kolano się zgina? Jak szybko bije serce? Ile włosów jest w jednej brwi? Nic dziwnego, że ludzki organizm tak bardzo je interesuje. Przyznajcie, człowiek to jeden z najbardziej fascynujących elementów świata! I chociaż pytania najmłodszych nie zawsze są trudne, odpowiedź na nie w sposób zrozumiały bywa wyzwaniem.

Nie zostawiajcie dzieci bez odpowiedzi, gdy pytają o ludzkie ciało. Odpowiedzi są dla ciekawości młodego człowieka napędem rozwoju. I tak, są powodem do zadawania kolejnych pytań, ale też pozwalają najmłodszym lepiej poznać i zrozumieć otaczający je świat. No dobrze, ale co zrobić, gdy na któreś z tych prostych, dziecięcych pytań samemu nie zna się odpowiedzi? Najlepiej poszukać jej wspólnie! Dobrym przewodnikiem po sekretach ludzkiego organizmu jest nowa książka Tomasza Rożka „Jak działa człowiek?”.

Jak działa człowiek?

Dajcie się przekonać, że człowiek jest fascynujący!

Rozmawiając o ludzkim ciele, trzeba mieć na uwadze fakt, że wciąż nie wszystko wiemy i nie ma dnia, żebyśmy się o człowieku nie dowiadywali czegoś nowego. To nie znaczy, że wiemy mało. W książce „Jak działa człowiek?” znajdziecie wiele odpowiedzi na pytania, które kiedyś zadali sobie rozmaici naukowcy. Oczywiście opisane w sposób przystępny i zrozumiały.

Dr Tomasz Rożek od lat znany jest z tego, że tłumaczy trudne zagadnienia naukowe i mówi o nich w taki sposób, że rozumieją go i dorośli, i nieco młodsi odbiorcy. Tego właśnie możecie się spodziewać po jego nowej książce, która jest wydaniem familijnym, odpowiednim już dla 5-latków. Publikacja w kompleksowy i zrozumiały sposób odpowiada na pytanie „Jak działa człowiek?”.

Na ponad 120 stronach znajdziecie wiele ciekawostek i informacji o funkcjonowaniu ludzkiego organizmu. Jak zawsze w przypadku publikacji dr. Rożka, który cieszy się nie tylko sympatią swoich widzów i czytelników, ale również ich zaufaniem, wiedza oparta jest o rzetelne źródła. Całość wydania urozmaicona została atrakcyjnymi, kolorowymi ilustracjami, które czasem mogą sprawiać wrażenie uproszczonych, jednak zdecydowanie pozwalają lepiej zrozumieć, jak działa człowiek. Szczególnie młodszym odbiorcom książki.

Ta książka to przewodnik po ciele człowieka. Odpowiadam w niej na wiele pytań, choć nie na wszystkie, gdyż na niektóre wciąż nie znamy odpowiedzi. Może zainspirowane tą książką dziecko w przyszłości zostanie naukowcem, który rozwiąże którąś z zagadek trapiących ludzkość? Ależ by było pięknie!

dr Tomasz Rożek

Nowa książka Tomasza Rożka – to jeszcze musicie wiedzieć

  • Książka jest spójna z istniejącą serią filmów, dzięki czemu dzieci i rodzice mogą jeszcze lepiej zrozumieć fenomen, jakim jest człowiek.
  • Wszystkie materiały umożliwią rodzicom kreatywne spędzenie czasu z dzieckiem, jak również samodzielną zabawę i naukę dziecka.
  • Produkt jest odpowiedni przede wszystkim dla dzieci w wieku 5-12 lat, ale z pewnością niektóre ciekawostki zaskoczą także dorosłych.
  • W książce znalazły się ilustracje Sary Olszewskiej i Marka Oleksickiego.
  • Uzupełnieniem książki jest zeszyt zabaw: „Tak działa człowiek”, autorstwa żony Tomasza Rożka, Anny Leszczyńskiej-Rożek. Zeszyt zabaw to połączenie komiksu i zadań, kolorowanek. Więcej na jego temat przeczytacie TUTAJ
  • Patronat medialny nad wydaniem objęło Radio 357
Książka "Jak działa człowiek?"

Gdzie zamówić książkę?

6 listopada rusza przedsprzedaż książki Tomasza Rożka „Jak działa człowiek?”. Zarówno tę pozycję, jak i uzupełniający ją zeszyt zabaw „Tak działa człowiek”, można zamówić wyłącznie w sklepie Fundacji Nauka. To Lubię. Pozycje nie będą dostępne w księgarniach. Książka do regularnej sprzedaży trafi po 21 listopada.

#autopromocja

Agnieszka Ochman
Autor

Agnieszka Ochman

Już ponad 10 lat jestem związana z pracą słowem. Pisałam w mediach lokalnych, regionalnych oraz zajmowałam się copywritingiem. W Nauka. To Lubię mam przyjemność prowadzić projekty specjalne. Po godzinach jestem fanką fotografii lifestylowej.
Zobacz również

Podcasty NTL