Jak komunikować wynalazki? Oto jest pytanie!

Redakcja NTL
NTL
22.03.2023
Przewidywany czas: 2 min

Dziś wyzwaniem jest nie tylko stworzenie wynalazku czy innowacji. Odpowiednie zaprezentowani jej światu to też nie lada sztuka. Jak komunikować wynalazki? To temat ostatniego spotkania online z dr. Tomaszem Rożkiem, które odbędzie się 3 kwietnia w ramach Strefy Pomysłodawcy – Wsparcie 4.0. Dołączysz?

Pokaż się światu

Można pomyśleć, że w XXI wieku mamy tak wiele kanałów komunikacji, że pochwalenie się swoim wynalazkiem nie powinno stanowić większego problemu. Jednak im więcej mediów, tym więcej wiadomości, newsów i komentarzy. To z kolei nie ułatwia przebicia się przez gąszcz informacji. Bez odpowiedniej promocji nawet najlepszy i najskuteczniejszy wynalazek może niestety zostać niezauważony.

Istotne jest zarówno to czy nas słychać, jak i to, co mówimy. Odpowiednie promowanie swoich wynalazków czy innowacji pozwala zrozumieć ich sens oraz wzbudzić potrzebę ich użytkowania. Bez odpowiedniego przedstawienia technologii, pozostaje ona niezrozumiana dla odbiorców.

Naucz się mówić o swoich wynalazkach

Jak dobrze komunikować wynalazki? Jak zainteresować nimi potencjalnych odbiorców? Rozważania i porady w tym temacie będą przedmiotem ostatniego spotkania inspiracyjnego z dr. Tomaszem Rożkiem. Ponownie odbędzie się ono w wygodniej formule online. Dołączycie?

* nie zwlekaj z zapisem – liczba miejsc jest ograniczona

Spotkanie odbywa się we współpracy z Puławskim Parkiem Naukowo-Technologicznym, w ramach projektu Strefa Pomysłodawcy – Wsparcie 4.0. „Strefa Pomysłodawcy” to miejsce upowszechniania innowacji, tworzenia nowych idei i pomysłów.

Zobacz również

Podcasty NTL