Pierwsza książka Tomasza Rożka z serii "Jak działa?"
Sprawdzi się jako prezent dla dzieci w wieku 5-11 lat
Jak to się dzieje, że potrafimy chodzić? Do czego potrzebna nam jest ślina? Dlaczego kaszlemy? Te łatwe pytania potrafią być kłopotliwe, kiedy trzeba na nie odpowiedzieć dzieciom. Aby ułatwić Wam to zadanie, stworzyłem książkę „Jak działa człowiek?". Ten pełen wiedzy przewodnik pozwoli Wam ciekawie i w zrozumiały sposób opowiedzieć najmłodszym o funkcjonowaniu ludzkiego ciała. Wspólnie odkryjecie wiele sekretów naszego organizmu. Uzupełnieniem książki jest zeszyt zabaw „Tak działa człowiek", w którym znajdziecie zadania, kolorowanki i jeszcze więcej ciekawostek o ciele.
Zamawiając nasze książki, pomagasz finansować granty dla uczniów, młodych naukowców. Dzięki Tobie powstaną czasem szalone, ale zawsze wartościowe projekty, za którymi stoją uczniowie i studenci z ogromnym potencjałem.
Dziękujemy!
Ania i Tomek Rożek
49 zł
29 zł
+ 15-17 zł koszt wysyłki
+ 15-17 zł koszt wysyłki
Radio 357 objęło patronat medialny nad publikacją. W Radiu 357 słuchaj audycji Pytania z Księżyca, od poniedziałku do piątku o 7:15.
"Książka jest super - krótko pisząc. Napisana jest w sposób bardzo zrozumiały i jednocześnie wyczerpujący. Ilustracje pomagają lepiej zrozumieć o czym się czyta, a pokazanie na obrazku np. budowy kości, uzmysławia dziecku, jak wygląda od środka. Dodatkowym atutem są duże litery i ilość przekazywanej wiedzy na raz. Mój 7-latek radził sobie z czytaniem i co najważniejsze, rozumiał co czyta. Książka jest świetną pozycją dla dzieci. Na pewno zaspokoi ciekawość dziecka, moich zadowoliła. Mnie jako mamę, dodatkowo zachwyciły wstępy do każdego rozdziału i ukazanie wybitnych i zasłużonych dla nauki Polaków."
Magda Brzustewicz
„Jak działa Człowiek” to nie pierwsza książka autorstwa dra Tomasza Rożka w moich rękach, ale pierwsza bezpośrednio związana z moimi prywatnym i zawodowym podwórkiem. Dlatego też postanowiłem poddać ją wnikliwej analizie. Bardzo spodobało mi się to, że Autor nie pomija żadnego ważnego tematu. Już po przeczytaniu kilku stron widać, że książka była przygotowywana bardzo starannie. Na pochwałę zasługuje bardzo czytelny układ tekstu, wytłuszczone ważne pojęcia, bogate i kolorowe ilustracje. Są estetyczne i czytelne dla dzieci oraz bliskie rzeczywistości, przez co nie tworzą błędnych wyobrażeń.
dr n. med. Marcin Bednarek, lekarz i tata
Mózg dziecka zdobywa nowe informacje z nieprawdopodobną szybkością.Wystarczy zapewnić naszej pociesze odpowiednie środowisko do rozwoju, a to cosię wydarzy przerośnie nasze najśmielsze wyobrażenia. Książka dra Tomasza Rożkajest idealnym narzędziem wprowadzającym nowe zagadnienia isystematyzującym wiedzę. Jest wspaniałym punktem wyjścia do kolejnych setekpytań dziecka: "Dlaczego?". Jest napisana językiem, który nawet dla najmłodszychbędzie zrozumiały. Piękne ilustracje oraz odniesienia do codzienności ułatwiajązapamiętanie wszystkiego, co ważne.
Marek i Kasia Czumowie
Czy tylko żywe organizmy mogą mieć swoją pierwszą komórkę? A gdyby tak naukowa wiedza, którą zdobywamy w ciągu życia również potrzebowała takiego punktu startowego? Jeśli tak jest, to książka Tomasza Rożka absolutnie może stać się pierwszą cegiełką budującą ciekawską, radosną egzystencję wiedzy już w młodym człowieku. Ten wydawniczy drobiazg napisany jest językiem prostym, bez trudu zrozumiałym przez dzieci. Autor pilnie uważał na lekcjach dawanych przez życie, bo okrasił książeczkę dużą liczbą obrazków, które najlepiej chyba uczą maluchy. Największą w moim odczuciu wartością tej publikacji jest podawany mimochodem przekaz o bogactwie dziedzin nauki, którymi można się zainteresować. Opis każdej „części człowieka” poprzedza krótka notka zapraszająca do zajrzenia w głąb wiedzy, a czyż to nie jest dla dzieci jak tlen dla każdej komórki?
Damian Nawieśniak
Najnowsza publikacja Tomasza Rożka pt. „Jak działa człowiek?” jest w zasadzie przeznaczona dla dzieci, ale każdy dorosły ma szansę odświeżyć swoją wiedzę. Stanowi ona papierowe uzupełnienie kanału "Nauka to. Lubię – Junior". Przyjazne dla oka i konsekwentne grafiki autorstwa Sary Olszewskiej dobrze balansują pomiędzy uproszczeniem a pokazywaniem najistotniejszych elementów. Tomasz z kolei oczywiście przemycił w każdym rozdziale informacje o polskich naukowcach oraz zachęty do zdrowego żywienia i ruchu. Książka zawiera dość dużo uproszczeń i myślę, że dzięki temu będzie przystępna dla młodszych dzieci. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby rodzic rozszerzał pewne tematy samodzielnie lub wspierając się innymi publikacjami. Jednocześnie jedną z największych wartości książki są często pojawiające się porównania i ciekawostki typu „naj”, które wpływają znacząco na zrozumienie tematu. Sam niedawno zostałem ojcem i już nie mogę się doczekać, kiedy zaczniemy najpierw przeglądać, a potem czytać razem z moimi córkami „Jak działa człowiek?”, czekając na kolejne publikacje z tej serii.
Dr Jakub Milczarek
W pierwszej chwili wydaje się, biorąc ją do ręki, że tak skomplikowany temat jakimjest działanie organizmu człowieka będzie trzeba czytać na raty. Układodpornościowy, krwionośny, nerwowy brzmi zniechęcająco. Jednak po kilkustronach okazało się, że wśród licznych grafik i rysunków ułatwiających zrozumienie,tekst jest tak dozowany w rozsądnych ilościach i tak przystępnie napisany, żeksiążkę czyta się jednym tchem. Ja nie mogłem się oderwać i zamiast fragmentuprzeczytałem od razu całą. Autorowi udało się zgromadzić ogromną ilość rzeczy ojakie zapytać mogłoby tylko dziecko ze swoją ciekawością tak odmienną oddorosłego.
Adam Śliwa, Mały Gość Niedzielny
Czy książka i zeszyt zabaw będą dostępne w księgarniach?
Nie, nasze produkty nie będą dostępne w innych sklepach, księgarniach lub salonach sprzedaży. Można je kupić tylko na tej stronie - w sklepie internetowym Fundacji Nauka. To Lubię.
Czy książki nadają się dla kilkulatków?
Jak najbardziej! Zarówno książka, jak i zeszyt zabaw, są wydaniem familijnym. Przeznaczamy je przede wszystkim dla przedszkolaków i dzieci z młodszych klas szkół podstawowych, jednak jesteśmy przekonani, że wiele ciekawostek zaskoczy także dorosłych. Seria pozwoli Wam kreatywne spędzić czas całą rodziną, ale też nadaje się do samodzielnego czytania przez dzieci.
Jakie są opcje dostawy zamówionych produktów?
Masz do wyboru 2 opcje dostawy w różnych wariantach cenowych: Kurier FedEx oraz Paczkomat InPost
Czy mogę zwrócić produkty fizyczne?
Tak, jest taka możliwość. Masz 30 dni na odstąpienie od sprzedaży książki i zeszytu zabaw.
Czy w planach są promocje i obniżki cen?
Nie planujemy obniżać cen naszych produktów, ani przygotowywać akcji rabatowych. Zniżki (od czasu do czasu) przewidujemy jedynie dla Mecenasów Fundacji Nauka. To Lubię, którzy wspierają nasze działania poprzez Zrzutkę. Produkty mogą jednak zdrożeć z uwagi na dynamicznie zmieniające się ceny na rynku wydawniczym. Nie warto więc długo zwlekać z zakupem.
Czy mogę otrzymać fakturę za zakupione produkty?
Faktury są generowane automatycznie w momencie wysyłki zakupu i wysyłane wyłącznie w wersji elektronicznej.
Czy to jedyne produkty w sklepie Fundacji?
W naszym sklepie możesz też kupić produkty związane z "Akademią Superbohaterów" dr. Tomasza Rożka. To projekt o wybitnych polskich naukowcach. Książkę, grę karcianą, plakaty lub audiobooka kupisz TUTAJ.
Czy mogę zamówić książkę i zeszyt ćwiczeń z autografem lub dedykacją?
Możliwość zakupu książki z autografem oferujemy jedynie w przedsprzedaży.
Czy mogę zamówić książkę z autografem?
Tak, ale tylko w przedsprzedaży i drugie "ale" - zostanie podpisanych tylko 3000 sztuk, by nie zamęczyć autorów.
Kto jest ilustratorem serii?
Piękne ilustracje w książce i zeszycie ćwiczeń wykonali: Sara Olszewska, Kasia Kołodziej, Marek Oleksicki.
Co, jeśli nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie?
Jeśli masz pytania odnośnie funkcjonowania sklepu, albo dotyczące swojego zamówienia, napisz na adres sklep@naukatolubie.pl. W innych sprawach (np. współpracy z Fundacją) napisz na: biuro@naukatolubie.pl.
Jeśli masz pomysł na interesujący projekt i chciałbyś nawiązać współpracę z Fundacją Nauka. To Lubię – napisz do nas na adres: biuro@naukatolubie.pl
Kliknij poniżej i poznaj nas lepiej!
Copyright © 2022 FUNDACJA NAUKA. TO LUBIĘ