Matematyka na zielono [EKOLOGICZNO-MATEMATYCZNY QUIZ WIEDZY]

M.
25.04.2022
Przewidywany czas: 2 min

Wydaje Ci się, że wiesz całkiem sporo na temat naszej Planety, a do tego matematyka to dla Ciebie pestka? Właśnie masz okazję do tego, żeby to sprawdzić! Razem z Fundacją mBanku przygotowaliśmy ekologiczno-matematyczny quiz wiedzy na podstawie książki „Matematyka na zielono”!

Matematyka na zielono od Fundacji mBanku

Ile wspólnego z ekologią może mieć matematyka i czy da się przedstawić świat przyrody w liczbach? Fundacja mBanku udowadnia, że tak! Właśnie dzisiaj [25.04.2022 r.] premierę ma jej najnowsza książka pt. „Matematyka na zielono”, która w sposób matematyczny pomaga zmierzyć się z wyzwaniami, jakie stawia przed nami potrzeba ochrony przyrody.

„Matematyka na zielono” to:

  • książka przeznaczona dla dzieci w wieku 7-14 lat oraz ich rodziców i opiekunów
  • publikacja, która odkrywa matematykę w naturze i pokazuje, jak liczby pozwalają zrozumieć naszą rolę w ochronie planety
  • pozycja, która wykorzystuje matematyczne działania, by uczyć ekologicznych postaw i zachęcać do świadomych wyborów
  • materiał, który zawiera kilkaset matematyczno-ekologicznych zadań, quizów i ciekawostek

Quiz wiedzy

Żeby sprawdzić Waszą wiedzę oraz wiedzę Waszych dzieciaków, przygotowaliśmy wspólnie quiz wiedzy. Pytania zostały opracowane na podstawie treści książki „Matematyka na zielono”, która jest skarbnicą ciekawostek i wartościowych informacji na temat naszej Planety. To zabawa nie tylko dla dzieci. Z pewnością dorośli będą mieli zagwozdkę, jakiej odpowiedzi udzielić na niektóre pytania.

Z resztą sami się o tym przekonajcie!

BIORĘ UDZIAŁ W QUIZIE!

Książkę zdobędziesz za darmo!

Książkę, na podstawie której powstał quiz, Fundacja mBanku udostępnia za darmo. Jeśli chcesz zdobyć swój egzemplarz, zajrzyj na stronę www.mjakmatematyka.pl, gdzie znajdziesz dokładną instrukcję.

Nowy cykl video dla najmłodszych

Książka „Matematyka na zielono” to pretekst do stworzenia nowego cyklu video. Quiz, w którym macie dziś okazję wziąć udział jest zapowiedzią filmów, które w najbliższych miesiącach będą ukazywały się na kanale Nauka. To Lubię Junior.

„Matematyka jest wszędzie”

Czy widzieliście nasz poprzedni matematyczny cykl video? To 10 odcinków, podczas których mieliście okazję zgłębiać matematyczne tajniki w codziennych sytuacjach. A przecież nauka przez zabawę i ta zdobywana w sposób naturalny jest najprzyjemniejsza!

Nasz poprzedni cykl znajdziesz TUTAJ.

#współpraca

Autor

Redakcja_NTL

Zobacz również

Podcasty NTL