Poznajcie Układ Słoneczny – film o kosmosie dla dzieci

Agnieszka Ochman
A. Ochman
01.06.2022
Przewidywany czas: 3 min

Wiecie, że Słońce jest ogromną gwiazdą, chociaż nie największą? Słyszeliście o tym, że chociaż Merkury znajduje się najbliżej Słońca, wcale nie jest najcieplejszą planetą w Układzie Słonecznym? Te i inne ciekawostki poznacie dzięki nowej serii Nauka. To Lubię Junior! Jej motywem przewodnim jest kosmos. Film dla dzieci, w kilku odcinakach, już jest na kanale.

Nasze kosmiczne sąsiedztwo

Na nocnym niebie można zobaczyć sporo „jasnych kropek”, ale to nie one są naszymi bliskimi sąsiadkami. Najbliżej nas jest Księżyc. I jego akurat dość często widać bardzo wyraźnie. Z kolei w ciągu dnia wyróżnia się Słońce. Cała reszta najbliższego sąsiedztwa kosmicznego jest czasami trudna do zaobserwowania. Wbrew pozorom nie zawsze to co wyraźnie widać, jest najbliżej nas. Trzeba się trochę znać, żeby zobaczyć Jowisza, Saturna, Marsa czy Wenus.

Nasze kosmiczne sąsiedztwo, czyli Układ Słoneczny, to fascynujący przedmiot badań. Ciekawi i dzieci, i dorosłych, a najtrudniejsze pytania stawiają właśnie najmłodsi obserwatorzy. Szukacie informacji o wszechświecie? Fundacja Nauka. To Lubię, w ramach swojej najnowszej produkcji, przygotowała film o kosmosie dla dzieci. Koniecznie go zobaczcie.

serial o kosmosie
Kadr z filmu

Film o kosmosie dla dzieci

Naszym najbliższym kosmicznym otoczeniem jest Układ Słoneczny, bo to w nim jest nasz dom – czyli Ziemia. Na naszym „osiedlu” mamy ciekawych sąsiadów. Jest Słońce, które gdyby było wielkości jabłka, to nasza planeta byłaby mniejsza niż kryształek cukru. Jest też Mars, na którym znajduje się najwyższy w całym Układzie Słonecznym wulkan. Jakie jeszcze tajemnice skrywa kosmos? Film dla dzieci – „Kosmiczne przygody pewnej Sondy” – pomoże Wam je odkryć.

Wcale nie musicie wierzyć nam na słowo, że będzie ciekawie. Zobaczcie sami! Nowy serial już jest na kanale Nauka. To Lubię Junior. Na razie czekają na Was 4 odcinki pełne ciekawostek i wiedzy. A niebawem pojawią się kolejne. Oczywiście ich tematyką dalej będzie kosmos. YouTube dla dzieci, jak wiecie, to jedna z naszych specjalności. Możecie być pewni, że będzie merytorycznie i zabawnie.

Z sondą Poznajką w stronę gwiazd

Film o kosmosie dla dzieci, podzielony na kilka odcinków, w całości dzieje się w przestrzeni kosmicznej. Przewodniczką po Układzie Słonecznym jest sonda Poznajka, z którą dialogi (czasem zabawne i zaskakujące) prowadzi Tomasz Rożek, prosto ze swojego kosmicznego centrum dowodzenia. Najmłodsi widzowie z każdego odcinka dowiedzą się sporo na temat planet, gwiazd i innych ciał niebieskich.

Dlaczego to tak wyróżniający się film? O kosmosie dla dzieci można mówić na różne sposoby. My zadbaliśmy zarówno o merytorykę, jak i warstwę wizualną. Nasza produkcja jest częściowo wykonana w technice animacji poklatkowej, aby mali widzowie szybko się nie znudzili. Swoją drogą, to pierwsza tego typu realizacja na kanałach Nauka. To Lubię. Do produkcji zaangażowaliśmy artystkę – Zuzę, która studiuje na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. To ona jest autorką wszystkich animacji, które macie okazję zobaczyć w serialu i to ona ulepiła dla nas wszechświat z plasteliny.

Film o kosmosie dla dzieci ze wsparciem Mecenasów Nauka. To Lubię

Serial powstał całkowicie dzięki finansowemu wsparciu społeczności Nauka. To Lubię – czyli Mecenasom, którzy na co dzień wpłacają środki na naszą zbiórkę na Zrzutce.

To może Cię zainteresować: Póki nas środowisko nie rozdzieli

Agnieszka Ochman
Autor

Agnieszka Ochman

Już ponad 10 lat jestem związana z pracą słowem. Pisałam w mediach lokalnych, regionalnych oraz zajmowałam się copywritingiem. W Nauka. To Lubię mam przyjemność prowadzić projekty specjalne. Po godzinach jestem fanką fotografii lifestylowej.
Zobacz również

Podcasty NTL