„Як працює людина?” – „Jak działa człowiek?” po ukraińsku!

Agnieszka Ochman
A. Ochman
13.04.2022
Przewidywany czas: 2 min

Кожен з нас почав своє життя як одна клітина, яка утворилася після запліднення, тобто поєднання маминої яйцеклітини і сперматозоїда тата. Трохи важко у це повірити, коли ми дивимося на себе в дзеркало або на інших людей навколо. Перевір „Як працює людина”! Дізнайтеся найважливіші слова та вивчіть їх польською мовою.

Seria „Jak działa człowiek?” w języku ukraińskim!

Każdy z nas zaczynał swoje życie jako jedna komórka, która powstała po zapłodnieniu, czyli połączeniu komórki jajowej od mamy i plemnika od taty. Trochę trudno w to uwierzyć, gdy patrzymy na siebie w lustrze albo na innych ludzi wokoło. Jak rozpoczęło się życie? Jak działa mózg?

Dla dzieci z Ukrainy przetłumaczyliśmy naszą kultową serię „Jak działa człowiek”. Filmy są już dostępne na kanale Nauka. To Lubię – Świat. Poniżej znajdują się słowniczki z najważniejszymi słowami z każdego odcinka. Przetłumaczyliśmy je na język polski, aby i te produkcje pomagały w nauce języka polskiego. Materiały można pobrać i wydrukować.

Jak działa organizm

словник „Як працює людина”

Дізнайтеся найважливіші слова з „Як працює людина” та вивчіть їх польською мовою.

Завантажте та роздрукуйте!

Agnieszka Ochman
Autor

Agnieszka Ochman

Już niemal 10 lat jestem związana z pracą słowem. Pisałam w mediach lokalnych, regionalnych oraz zajmowałam się copywritingiem. W Nauka. To Lubię mam przyjemność prowadzić projekty dziecięco-rodzicielskie, których tematyka jest mi bardzo bliska. Po godzinach jestem fanką fotografii lifestylowej.
Zobacz również

Podcasty NTL