Nauka. To Lubię po ukraińsku! Nowy kanał na YouTube

M.
06.04.2022
Przewidywany czas: 2 min

Otwarliśmy ukraiński kanał edukacyjny i popularno-naukowy dla dzieci i młodzieży pod nazwą Наука. Це люблю. Filmy będą pomagać ukraińskim dzieciom odnaleźć się w nowej rzeczywistości oraz dodatkowo przekazywać cenną wiedzę naukową.

Gdy rozpoczęła się wojna u naszych wschodnich sąsiadów, chyba nikt z początku nie przypuszczał, jak wielka okaże się skala potrzeb wśród uchodźców z Ukrainy. Setki tysięcy z nich trafiło do Polski, gdzie na nowo będą próbować budować swoją codzienność.

Polskie szkoły przyjęły do swoich klas dzieci z Ukrainy, co jest ogromnym wyzwaniem nie tylko dla zagubionych uczniów, ale i dla samych szkół i nauczycieli, dla których język stanowi główną barierę.

W ogromie nieszczęścia milionów osób z Ukrainy, serca Polaków okazały się ogromne, a skala pomocy osiągnęła gigantyczne rozmiary. Zastanawiałem się z moim zespołem, w jaki sposób Fundacja Nauka. To Lubię mogłaby się włączyć w pomoc potrzebującym i odpowiedź przyszła bardzo szybko. Będziemy robić to, co potrafimy najlepiej – czyli edukować!

Tomasz Rożek

Postanowiliśmy otworzyć nowy kanał edukacyjno-popularnonaukowy dla dzieci i młodzieży z Ukrainy, który dziś ma premierę.

Zależy nam na tym, żeby poprzez wartościowe treści edukacyjne jednocześnie ułatwić dzieciom adaptację w polskiej społeczności poprzez proste filmy z tłumaczeniami polsko-ukraińskimi.

Co znajdziesz na naszym kanale?

  • Filmy, w których pomożemy zaadaptować się uczniom w polskiej szkole i środowisku rówieśników. Materiały te będą uczyć ukraińskie dzieci podstawowych zwrotów w języku polskim, a z drugiej strony polskim uczniom mogą pomóc zrozumieć pewne zwroty w języku ukraińskim.
  • Filmy z tłumaczeniem i dubbingiem cykli video dla dzieci z naszego kanału Nauka. To Lubię Junior.
  • Nowe video cykle edukacyjnych filmów przeznaczone dla społeczności ukraińskiej.

Już dziś możesz tu zobaczyć pierwszych pięć filmów, które pomogą dzieciom z Ukrainy zaadaptować się w polskim środowisku.

ZOBACZ FILMY TUTAJ

Zależało nam na tym, żeby do produkcji naszych materiałów zaangażować społeczność ukraińską, dlatego naszą tłumaczką i aktorką została Viktoria – nauczycielka z Ukrainy, która musiała uciekać do Polski przed wojną.

Projekt jest w 100% non profit i Fundacja Nauka. To Lubię nie zarabia na nim ani złotówki.

Jego realizacja jest możliwa między innymi naszym Mecenasom, którzy wspierają nas poprzez Zrzutkę, do której możesz dołączyć TUTAJ.

Autor

Redakcja_NTL

Zobacz również

Podcasty NTL