„Polscy naukowcy – superbohaterowie – moim okiem” – wyniki konkursu plastycznego

Agnieszka Ochman
A. Ochman
27.01.2022
Przewidywany czas: 1 min

Wokół Nauka. To Lubię skupionych jest wielu młodych artystów, co pokazał nam ostatni konkurs plastyczny. Od najmłodszych fanów nauki dostaliśmy dziesiątki fenomenalnych prac. Jury miało nie lada wyzwanie z wytypowaniem zwycięskiej piątki. Zobaczcie wszystkie przesłane do nas dzieła i poznajcie laureatów konkursu.

Motyw przewodni: polscy naukowcy – superbohaterowie

Polska historia pamięta wielu wspaniałych naukowców, którzy wpłynęli na losy świata. Polacy stoją za kluczowymi odkryciami związanymi z medycyną, techniką czy chemią. Życiorysy ponad 30 wybitnych rodaków znalazły się w książce „Akademia Superbohaterów” dr. Tomasza Rożka. Były inspiracją nie tylko do powstania publikacji, ale też dla młodych artystów, którzy chcieli wziąć udział w konkursie plastycznym.

Zastanawialiśmy się, jak dzieci wyobrażają sobie polskich naukowców – superbohaterów. Sami zobaczcie, jak fantastyczne prace stworzyli! Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie konkursem i wysyłkę prac!

Prace laureatów konkursu

Do zwycięzców powędrują nagrody w postaci:

  • dyplom
  • książka „Matematyka jest wszędzie” od Fundacji mBanku
  • komiks “Maria Skłodowska-Curie. Pierwiastki promieniotwórcze”
  • komiks „Einstein. Przeskok kwantowy”

Galeria wszystkich prac nadesłanych do konkursu

Do wszystkich uczestników konkursu powędrują dyplomy!

Agnieszka Ochman
Autor

Agnieszka Ochman

Już ponad 10 lat jestem związana z pracą słowem. Pisałam w mediach lokalnych, regionalnych oraz zajmowałam się copywritingiem. W Nauka. To Lubię mam przyjemność prowadzić projekty specjalne. Po godzinach jestem fanką fotografii lifestylowej.
Zobacz również

Podcasty NTL