Znamy imię Sondy! [WYNIKI KONKURSU]

Agnieszka Ochman
A. Ochman
14.02.2022
Przewidywany czas: 2 min

W Nauka. To Lubię Junior przygotowujemy wyjątkową serię filmów edukacyjnych o Układzie Słonecznym. Po przestrzeni kosmicznej widzów oprowadzać będzie Sonda, która do dziś nie miała jeszcze imienia. Z pomocą młodszych czytelników serwisu, udało nam się znaleźć dla niej piękne, osobiste miano.

Poznajmy razem kosmicznych sąsiadów

Doskonale znamy Słońce. W końcu widać je w każdy bezchmurny dzień. W kosmicznej skali znajduje się ono bardzo blisko nas. Całą resztę najbliższego sąsiedztwa kosmicznego Ziemi już nie tak łatwo zaobserwować bez użycia profesjonalnego sprzętu czy specjalnych map. Planety wokół nas, księżyce, czasami komety i asteroidy są fascynujące. Już niebawem zaprosimy najmłodszych widzów na odwiedziny u kosmicznych sąsiadów, czyli na opowieść o Układzie Słonecznym.

Główną bohaterką każdego odcinka będzie sonda kosmiczna, która opowie wiele ciekawostek. Do ukończenia serii filmów pozostało już niewiele. Jedną z kwestii, które trzeba było rozwiązać, to m.in. znalezienie imieniam dla naszej bohaterki. O pomoc zwróciliśmy się do naszych najmłodszych odbiorców, którzy przesłali nam wiele ciekawych propozycji.

Dziecko kosmos

Wyniki konkursu

Zasady były proste. Zapytaliśmy dzieci i młodzieży, jak ich zdaniem powinna się nazywać nasza Sonda. Imię musiło być żeńskie i pasować do tematyki filmów. Pośród niemal 60 fantastycznych propozycji Jury znalazło imię dla Sondy. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie i gratulujemy pomysłowości. Każda propozycja, która do nas spływała, bardzo nam się podobała. Jednak wybrać mogliśmy tylko jedną. Nasza przewodniczka w przestrzeni kosmicznej od dziś nazywa się…

Poznajka

Imię to zaproponowała 8-letnia Emilia, która tak uzasadniła swój wybór:
„Poznajka jest nowoczesną sondą, która uwielbia poznawać i odkrywać nieznane planety i zakątki kosmosu. Sonda jest ciekawska i na pewno zaglądnie w każdy zakamarek pasa planetoid, odwiedzi wszystkie księżyce gazowych gigantów oraz być może pomknie poza układ słoneczny do planet poznanych przez teleskop Jamesa Webb’a”.

Serial o sondzie kosmicznej

Serial dzięki wsparciu Mecenasów

Poza tematyką i uroczą przewodniczką Poznajką, produkowane filmy edukacyjne dla dzieci są wyjątkowe jeszcze z kilku powodów. Na kanale Nauka. To Lubię Junior większość materiałów zawiera animacje. Tym razem, poza tradycyjnymi nagraniami, pojawią się filmy nagrane w technice animacji poklatkowej. Scenografia animacji stworzona została z plasteliny. Całość wygląda naprawdę zjawiskowo, co możecie zobaczyć np. w zapowiedzi konkursu.

Ponadto produkcja w całości realizowana jest dzięki wsparciu Mecenasów Nauka. To Lubię. Ich regularne wpłaty w serwisie Zrzutka, pozwoliły nam stworzyć duży cykl wartościowych i przyjemnych w odbiorze materiałów edukacyjnych dla dzieci. Jeśli chcecie pomóc nam tworzyć kolejne takie i podobne produkcje, dołączcie do grona Mecenasów Nauka. To Lubię (kliknijcie: TUTAJ). Dzięki Waszemu wsparciu możemy też tworzyć poradniki dla rodziców oraz przyznawać granty dla młodych i zdolnych uczniów.

Zobacz również

Podcasty NTL