Licealiści zbudowali minisatelitę

Redakcja NTL
NTL
23.02.2021
Przewidywany czas: 1 min

CanSat to konkurs, który polega na zbudowaniu minisatelity wielkości puszki po napoju. Satelita zostanie wysłany na 3 km, po czym zacznie spadać na spadochronie. Satelita musi wykonać dwie misje: podstawową oraz dodatkową.

Misja podstawowa jest taka sama dla wszystkich zespołów i polega na tym, że w trakcie opadania CanSat ma mierzyć i wysyłać do stacji naziemnej dane telemetryczne takie jak temperatura i ciśnienie. Misję dodatkową każdy zespół wymyśla i projektuje. Nasza zakłada, że satelita po wylądowaniu wwierci się i pobierze próbkę gleby.

 

Bierzemy udział w konkursie, ponieważ fascynuje Nas perspektywa badania kosmosu i chcemy spróbować swoich sił mierząc się z wyzwaniami jakie stoją przed zespołami projektującymi misje bezzałogowe. W naszym zespole są ludzie, którzy interesują się elektroniką, mechatroniką, projektowaniem w 3d, programowaniem, CanSat łączy wszystkie te dziedziny.-mówią licealiści z Bednarskiej Szkoły Realnej

Bednarska Szkoła Realnej od początku swojego istnienia wspiera incjatywy rozwijające w uczniach interdyscyplinarność oraz umiejętność pracy zespołowej. Projektowy charakter konkursu CanSat zapewnia uczniom niepowtarzalne możliwości rozwoju. (https://www.bsr.edu.pl/)

Zainteresowanych postępami prac odsyłąmy do profilu licealistów: https://www.facebook.com/Drilldu-CanSat-103047725105708/

Więcej o konkursie: (https://esero.kopernik.org.pl/konkurs-cansat/

Fundacja Nauka. To Lubię objęła projekt swoim mecenatem. Licealistom gratulujemy i życzymy powodzenia!

Zobacz również
Oni poszukają mikrometeorytów! [WYNIKI]

Oni poszukają mikrometeorytów! [WYNIKI]

24.05.2024 2 min czytania

Podcasty NTL