Najnowsza książka Tomka Rożka o polskich naukowcach już dostępna!

Redakcja NTL
NTL
08.10.2021
Przewidywany czas: 3 min

Właśnie ruszyła przedsprzedaż wyjątkowej książki zatytułowanej „Akademia Superbohaterów” autorstwa Tomasza Rożka, wydana przez Fundację Nauka. To Lubię. Poznaj biografie 32 wybitnych polskich naukowców, którzy zmienili naszą rzeczywistość.

Książka „Akademia Superbohaterów” 

Tytuł jest ponad 140-stronicowym wydaniem w utwardzanej oprawie. Biografiom towarzyszą zjawiskowe ilustracje wykonane przez Marka Oleksickiego – absolwenta warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki.

Czy wiesz, że to Polak był twórcą pierwszej na świecie kamizelki kuloodpornej albo, że to Polak wymyślił pierwszą na świecie szczepionkę przeciwko tyfusowi plamistemu, która uratowała miliony osób? Czy wiedziałeś, że to Polka jako pierwsza na świecie badała kulturę szamanizmu na odległej Syberii? Pewnie też nie miałeś pojęcia, że to Polak skonstruował projektor kinowy, dzięki któremu wreszcie udało się uzyskać stabilny, niemigoczący obraz na ekranie.

Sklep Nauka To Lubię

Właśnie dlatego, poznając te i wiele innych historii, powstał pomysł, aby stworzyć książkę o polskich superbohaterach i pokazać, że ich supermoce, to żadna magia, a raczej ciężka praca, pasja i chęć poszukiwania tego, co jeszcze nie zostało odkryte. Czegoś, co dla wielu wydawało się niemożliwym.

Marzę o tym, aby te historie, zamknięte w ponad 140 stronach, stały się inspiracją dla młodego pokolenia oraz żebyśmy byli świadkami narodzin kolejnych superbohaterów polskiej nauki!

– Tomasz Rożek

 

Okładka książki Akademia Superbohaterów

Co znajdziesz w środku?

Książka „Akademia Superbohaterów” to ponad 140 stron, na których umieściliśmy 32 inspirujące życiorysy polskich naukowców. Nie tylko tych z XX czy XXI wieku. Sięgnęliśmy głębiej! W swoistym panteonie wybitnych Polek i Polaków zapisały się także losy bohaterów świata nauki, wielkich odkrywców z XVII czy XVIII wieku. Wybrane postaci nie tylko żyły w różnych czasach, ale też specjalizowały się w odmiennych dziedzinach, m.in.: medycynie, geografii i fizyce.

Zobacz spis treści książki:

Spis treści

Książka ma nie tylko uchronić ich losy i dokonania od zapomnienia, ale też zainspirować każdego, kto chciałby związać się z nauką. Pokazać, że droga do osiągnięć prowadzi krętą i wyboistą drogą. Każda postać swoje supermoce wypracowała dzięki determinacji.

Wybitni polscy naukowcy nie urodzili się lepsi czy silniejsi. Nie wszyscy mieli także taki sam start – część naukowców pochodziła z mniej zamożnych rodzin lub żyła w trudnych czasach. Jak każda współczesna osoba, dziecko czy dorosły, mieli swoje sukcesy i porażki, ale nie zabrakło im wspomnianej determinacji. Ich upór niejednokrotnie pozwolił zrewolucjonizować świat. Takie supermoce może odkryć w sobie każdy.

Dla kogo jest ta książka?

Ta książka to lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat historii polskiej nauki, wielkich odkryć i wyjątkowych Polaków. To podróż przez wieki fascynujących wypraw naukowych, pionierskich wynalazków i rewolucyjnych odkryć. Ta książka to inspiracja dla młodych pokoleń i dowód na to, że aby zostać Superbohaterem, niepotrzebna jest magia, lecz pasja, wytrwałość w dążeniu do celu i własna praca.

Od którego roku życia warto sięgać po tę książkę? Nie ma tu sztywnej granicy. Piękne kolorowe grafiki ucieszą oczy najmłodszych, podczas gdy rodzic będzie mógł im czytać fascynujące historie o Superbohaterach. Zaprojektowaliśmy książkę w taki sposób, że wystarczy, aby dziecko potrafiło już czytać, by wyniosło z treści coś wartościowego. Na początku każdego rozdziału znajdują się krótkie notki z ciekawostkami na temat danego naukowca, a dodatkowo w treści rozdziałów wyróżniliśmy na marginesach interesujące informacje.

Całkowity dochód ze sprzedaży książki przeznaczony jest na rozwój fundacyjnych projektów i granty dla młodych, zdolnych uczniów z zacięciem naukowym.

Zobacz także:

Premiera gry karcianej – „Akademia Superbohaterów”

Zobacz również
Czym Iran zaatakował Izrael?

Czym Iran zaatakował Izrael?

15.04.2024 00:48:35

Podcasty NTL