Tomasz Rożek doceniony przez CEO Google na rozdaniu nagród Atlantic Global Citizen Awards

Redakcja NTL
NTL
21.09.2022
Przewidywany czas: 1 min

„Tomek, widząc wpływ wojny na edukację dzieci, we współpracy z nauczycielami i tłumaczami stworzył nowy kanał na YouTubie w języku ukraińskim. Wszystko po to, żeby dzieci, które musiały opuścić Ukrainę, mogły używać YouTube’a do nauki w Polsce” – tak o Tomaszu Rożku wypowiadał się Sundar Pichai, CEO Google i Alphabet, podczas gali Atlantic Global Citizen Awards.

19 września 2022 r. odbyło się 11. rozdanie nagród Atlantic Global Citizen Awards przyznawanych głowom państw, liderom artystycznym i biznesowym za wyjątkowy wkład w stosunki transatlantyckie i budowanie międzynarodowej społeczności.

Podczas wydarzenia nagrodzony został między innymi Sundar Pichai – CEO Google i Alphabet – za wsparcie przez Google Ukrainy podczas trwającej tam wojny. Nagrodzono go za zaangażowanie na rzecz odporności cyfrowej oraz stałe wsparcie dla uchodźców i osób przesiedlonych na całym świecie.

Sundar Pichai
Sundar Pichai podczas gali Global Citizen Awards. Źródło: youtube.com

W swoim przemówieniu w czasie gali Sundar Pichai docenił także działania Tomka Rożka i naszej fundacji Nauka. To Lubię na rzecz edukacji dzieci z Ukrainy. Jesteśmy zaszczyceni tym, że jedna z najbardziej wpływowych osób na świecie dostrzega i wspiera naszą pracę. 

Całość przemówienia Sundara Pichaia możecie obejrzeć tutaj.

Zapraszamy też to odwiedzin na naszym ukraińskim kanale Nauka. To Lubię.

Zobacz również

Podcasty NTL