Nowe książki dla dzieci o sporcie

Agnieszka Ochman
A. Ochman
11.05.2024
Przewidywany czas: 2 min

Tomasz Rożek odkrywa przed dziećmi naukowe tajniki aktywności fizycznej i pomaga im poznać sport od podszewki. W „Jak działa sport?” prostym językiem tłumaczy siły fizyczne działające w sporcie, na przykładzie różnych dyscyplin.

Sport bez tajemnic

Ruch towarzyszy nam każdego dnia, ale czy kiedyś zastanawialiście się, jak to się właściwie dzieje, że się ruszamy? Jak działają nasze mięśnie? Od czego zależą sportowe rekordy? Tomasz Rożek bierze ten temat na tapet i ze znaną sobie prostotą tłumaczy dzieciom zależności między nauką a sportem. Jeśli chociaż raz słyszeliście od dziecka pytanie o tematy sportowe, pozwólcie Tomaszowi odpowiedzieć na nie.

Nowa książka „Jak działa sport?”

Książka „Jak działa sport?” to fascynująca podróż po świecie sportu, gdzie każdy ruch ma swoje naukowe wyjaśnienie.

Książka jest swego rodzaju mostem łączącym świat nauki z codzienną aktywnością fizyczną. Pozwala poznać i zrozumieć mechanizmy działania ludzkiego ciała podczas uprawiania sportu. Skomplikowane procesy biologiczne, tłumaczy w przystępny sposób, by każde dziecko mogło zrozumieć, co dzieje się z jego organizmem podczas ruchu.

W książce poruszony zostaje temat różnych dyscyplinach sportu: m.in. kolarstwo, bieganie, piłka nożna czy zdrowe jedzenie. W każdy rozdział (a jest ich osiem) po brzegi wypełniony jest wiedzą i ciekawostkami, a przede wszystkim naukowymi faktami.

Akcja książki dzieje się na szkolnym boisku, gdzie trener Tomasz opowiada dzieciom – Jankowi i Zuzi – sportowe ciekawostki i tłumaczy niewidoczne sił fizyki, działające podczas uprawiania poszczególnych dyscyplin sportowych. Młodzi słuchacze dowiadują się m.in. o sile tarcia, sposobie na najlepszy rzut oszczepem, istocie zdrowego odżywiania czy tajnikach gry piłkarskiej.

Dodatkowo książka motywuje do… ruchu. Została też wzbogacona o elementy rozszerzonej rzeczywistości. W naszej specjalnej aplikacji Zuzia i Janek „ożywają”. Aplikacja służy też do śledzenia swoich nawyków i wyników.

Jedyna taka książka

Każdy rozdział wzbogacają tematyczne ćwiczenia ogólnorozwojowe dla dzieci, przygotowane przez Annę Lewandowską. Ćwiczenia zostały nagrane w wersji video. Dzieci mogą więc dosłownie ćwiczyć razem z Anią, naśladując jej ruchy w swoim domu. Większość ćwiczeń wykonacie też na boisku.

Agnieszka Ochman
Autor

Agnieszka Ochman

Już ponad 10 lat jestem związana z pracą słowem. Pisałam w mediach lokalnych, regionalnych oraz zajmowałam się copywritingiem. W Nauka. To Lubię mam przyjemność prowadzić projekty specjalne. Po godzinach jestem fanką fotografii lifestylowej.
Zobacz również

Podcasty NTL