Podsumowanie 2022 roku w Nauka. To Lubię

Małgorzata Gogól-Górecka
M. Gogól-Górecka
29.12.2022
Przewidywany czas: 5 min

Niezliczona liczba godzin pracy, setki materiałów i miliony odsłon – taki właśnie był 2022 rok w Nauka. To Lubię. Robimy podsumowanie 2022 roku – zobacz, jakie filmy oglądały się najczęściej i które artykuły cieszyły się największą popularnością wśród Czytelników. 

Podsumowanie 2022 roku w Nauka. To Lubię

Rok 2022 to już prawie historia, a końcem roku przyglądamy się temu, co wydarzyło się u nas przez ostatnich 12 miesięcy. Przez cały rok cały zespół Nauka. To Lubię intensywnie pracował nad tym, by regularnie publikować dla Was setki materiałów popularnonaukowych. Za nami dziesiątki godzin projektów, mnóstwo produkcji i spoglądając na poniższe podsumowanie stwierdzamy – to był naprawdę niezły rok!

Wykręcone zasięgi w 2022 roku

Nasze podsumowanie 2022 roku zaczynamy od statystyk zasięgowych. Już przy tej okazji bardzo dziękujemy Wam – naszym Widzom i Czytelnikom za to, że jesteście z nami na co dzień 💙 Te statystyki to nie tylko imponujące liczby – za nimi stoicie Wy!

podsumowanie-2022-roku

11 NAJWAŻNIEJSZYCH WYDARZEŃ W 2022 ROKU Z UDZIAŁEM NAUKA. TO LUBIĘ

Trudno byłoby wymienić wszystkie aktywności, w których jako Fundacja wzięliśmy udział, dlatego poniżej przedstawiamy 11, którymi chcemy się podzielić w tym podsumowaniu.

1.       Nauka. To Lubię podczas Tygodnia Nauki Polskiej na Expo 2020 w Dubaju

2.       Otworzyliśmy nowy kanał na YouTube pt. Nauka. To Lubię Świat, gdzie publikujemy filmy z polskiego kanału przetłumaczone na język ukraiński. Na kanale znalazły się także lekcje języka polskiego dla uczniów zza wschodniej granicy. Nasze działania na rzecz Ukrainy zostały docenione przez CEO Google na rozdaniu nagród Atlantic Global Citizen Awards. Wystąpienie Sundara Pichai możecie obejrzeć TUTAJ.

3.       W tym roku po raz pierwszy można było odwiedzić fundacyjne stoiska na różnego rodzaju wydarzeniach (wzięliśmy między innymi udział w pikniku na Zamku Królewskim w Warszawie, byliśmy na Pyrkonie, Śląskim Festiwalu Nauki czy na „Bombie Megabitowej” w Krakowie).

4.       Swoją premierę miał długo wyczekiwany serial animowany dla dzieci o przygodach Sondy kosmicznej. Serial można obejrzeć TUTAJ.

5.       Przyznaliśmy 3 granty dla młodych, zdolnych uczniów z naukowym zacięciem. Więcej na temat tego projektu przeczytasz TUTAJ.

6.       W maju pokazaliśmy się na dniach otwartych europejskich ambasad w Waszyngtonie, gdzie promowaliśmy polskich naukowców.

7.       Wydaliśmy „Akademię Superbohaterów” w formie audiobooka. Żeńskie rozdziały przeczytała dla nas Joasia Jabłczyńska i zrobiła to rewelacyjnie! Zapraszam Cię do posłuchania ASB w wersji audio. Audiobook dostępny jest w Audiotece lub TUTAJ.

8.       W lipcu Tomasz Rożek został doradcą Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Po szczegóły odsyłamy na podstronę o, TUTAJ.

9.       Stworzyliśmy nowy format video na kanale YT Nauka. To Lubię pt. „Innowatorzy”. Razem z dr. Kaweckim Tomasz Rożek podróżuje po całym świecie w poszukiwaniu polskich naukowców – współczesnych bohaterów, którzy pracują naukowo w różnych zakątkach świata. Pierwsze filmy z tego cyklu możesz obejrzeć TUTAJ.

10.   Wydaliśmy książkę „Jak działa człowiek?” i zeszyt zabaw „Tak działa człowiek”. Książka powstała jako uzupełnienie chętnie oglądanego cyklu na kanale Nauka. To Lubię Junior pod tym samym tytułem. Książkę możesz zobaczyć TUTAJ.

11.   I na koniec – w grudniu Fundacja Nauka. To Lubię po raz pierwszy zorganizowała własną scenę na Śląskim Festiwalu Nauki w Katowicach. Były wykłady, rozmowy i dużo wartościowych spotkań. Fotorelację znajdziesz TUTAJ.

PRODUKCJA VIDEO I REDAKCJA NAUKA. TO LUBIĘ

W 2022 roku intensywnie pracowaliśmy nad tym, by do kolekcji filmów i artykułów dołączyło jak najwięcej wysokiej jakości materiałów.

  • Stworzyliśmy 47 filmów na główny kanał Nauka. To Lubię
  • Opublikowaliśmy 27 materiałów video na kanał Nauka. To Lubię Junior
  •  W 2022 roku powstało 241 wpisów w serwisie www.naukatolubie.pl

RANKING NAUKA. TO LUBIĘ – TO SIĘ OGLĄDAŁO I CZYTAŁO W 2022 ROKU

I na koniec ranking tego, co najchętniej oglądaliście i czytaliście w bieżącym roku.

Top 10 filmów na kanale Nauka. To Lubię w 2022 roku:

10 najchętniej oglądanych filmów na kanale Nauka. To Lubię Junior:

Tutaj odsyłam do całego cyklu „Jak działa człowiek?”, który w tym roku nadal ogląda się najlepiej.

Oprócz tego:

Top 10 artykułów na blogu Nauka. To Lubię w 2022 roku:

Top 10 artykułów na podstronie Nauka. To Lubię Junior, po które sięgaliście w 2022 roku:

Bardzo Wam dziękujemy za to, że jesteście z nami, że czytacie i oglądacie nasze materiały. Do usłyszenia w 2023 roku!

Redakcja Nauka. To Lubię

Sprawdź też: Naukowe podsumowanie 2022 roku
Źródło danych: https://www.science.org/content/article/breakthrough-2022#section_breakthrough

Małgorzata Gogól-Górecka
Autor

Małgorzata Gogól-Górecka

Z powołania i zawodowo zajmuję się content marketingiem oraz redakcją treści. Z pracą ze słowem jestem związana od przeszło 9 lat, a swoje doświadczenie zbierałam w agencjach marketingowych oraz organizacjach pozarządowych. W Nauka. To Lubię odpowiadam głównie za rozwój serwisu. Prywatnie - kocham sztukę (jestem flecistką i historykiem sztuki) oraz podróże w każde, nawet najbliższe, zakątki świata.
Zobacz również
Stan permanentnego rozproszenia

Stan permanentnego rozproszenia

21.06.2024 00:10:33

Podcasty NTL