„Popularyzacja nie boli” – konkurs dla studentów i doktorantów

M.
14.01.2022
Przewidywany czas: 2 min

Czy polscy naukowcy potrafią prosto i zrozumiale mówić o nauce? Trwa konkurs „Popularyzacja nie boli skierowany do studentów i doktorantów, którzy pasjonują się nauką i chcą wynieść ją poza uniwersyteckie mury.

W dobie bardzo łatwego i w zasadzie nieograniczonego dostępu do informacji, ich rzetelność jest na wagę złota. Ludzi, którzy mają wiedzę nie brakuje, ale czy potrafimy przekazywać ją w prosty, przejrzysty i zrozumiały dla większości sposób?

Konkurs dla młodych popularyzatorów

Trwają właśnie zgłoszenia do konkursu, który jest organizowany przy współpracy z Krajową Reprezentacją Doktorantów i Ministerstwem Edukacji i Nauki. Projekt jest skierowany do osób, które pasjonują się nauką i chcą, aby wychodziła ona poza uniwersyteckie mury.

Konkurs ma otworzyć studentom i doktorantom drzwi do świata popularyzacji. Osoby, które wezmą udział w przedsięwzięciu mają szansę skorzystać z szeregu szkoleń i nawiązać kontakty, które umożliwią im start:

  • dowiedzą się, z jakich narzędzi korzystają popularyzatorzy nauki;
  • zrozumieją, jakim językiem należy się posługiwać, aby dyscypliny akademickie, którymi się zajmują, były zrozumiałe nawet dla osób niezwiązanych z nauką;
  • nawiążą kontakty z innymi popularyzatorami nauki;
  • zostaną docenieni w związku ze swoją dotychczasową działalnością, o której podczas gali finałowej usłyszy świat nauki;
  • wezmą udział w szkoleniach dotyczących storytellingu, współpracy ze środowiskiem medialnym i prowadzenia działań promocyjnych; marketingu innowacji i organizowania wydarzeń o charakterze popularnonaukowym.

Zgłoszenia konkursowe

Organizatorzy przyjmują zgłoszenia do końca stycznia za pośrednictwem formularza, który znajdziesz na stronie organizatora: http://popularyzacjanieboli.pl/. Jeśli jesteś studentem lub doktorantem, a dodatkowo masz zacięcie popularyzatorskie i czujesz, że to Twoja droga, weź udział w akcji.

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

Fundacja Nauka. To Lubię objęła patronatem wydarzenie.

Zobacz również

Podcasty NTL