Rusz na Szlak Akademii Superbohaterów!

Małgorzata Gogól-Górecka
M. Gogól-Górecka
11.06.2024
Przewidywany czas: 2 min

Po ogromnym sukcesie książki i gry karcianej pt. „Akademia Superbohaterów” czas na kolejny rozdział projektu poświęconego polskim naukowcom i naukowczyniom. Tym razem, razem z PKP Intercity, zapraszamy do podróżowania po Polsce i ruszenia wyjątkowym szlakiem…

Szlak Akademii Superbohaterów to kolejna odsłona kultowego projektu Fundacji Nauka. To Lubię pt. „Akademia Superbohaterów”, którego celem jest przywrócenie pamięci o wybitnych polskich naukowcach. Teraz chcemy zachęcić do tego, aby wyruszyć w Polskę śladami nauki i polskich naukowców.

Wybraliście przewodnika: plebiscyt na Superbohatera

W kwietniu ogłosiliśmy plebiscyt na Superbohatera. Zadaniem społeczności Nauka. To Lubię i PKP Intercity było wyłonienie spośród 10 polskich naukowców sylwetki jednego Superbohatera, który ma zostać przewodnikiem po Szlaku Akademii Superbohaterów i…ozdobić jedną z lokomotyw PKP! Decyzją Waszych głosów tym przewodnikiem został Jan Czochralski, którego podobizna będzie podróżować po całej Polsce na lokomotywie Gryffin przez najbliższych 6 miesięcy.

Zobacz film na temat odkrywcy metody otrzymywania monokryształów krzemu:

Wyjątkowa mapa

Kolejnym krokiem było stworzenie mapy z blisko 200 lokalizacjami związanymi z nauką, polskimi naukowcami, ale i przyrodą oraz rozrywką.

Miejsca, które znalazły się na mapie podzieliliśmy na kategorie, takie jak nauki przyrodnicze, nauka i technika, przyroda i rozrywka. Zależało nam na tym, żeby wśród lokalizacji związanych stricte z edukacją i nauką znalazły się też takie, które mogą dodatkowo zachęcić najmłodszych do ruszenia w podróż, dlatego w każdym regionie dodaliśmy kilka lokalizacji, gdzie dzieciaki mogą oddać się dziecięcemu szaleństwu.

TĘDY PO PAKIET: MAPA I PRZEWODNIK SZLAK AKADEMII SUPERBOHATERÓW

Na mapie zaznaczyliśmy siatkę linii kolejowych, by pokazać, że do większości zaproponowanych miejsc można dotrzeć podróżując pociągami.

Brak pomysłu na podróże z dziećmi? Poznaj nasz przewodnik!

Mapie towarzyszy mini przewodnik, w którym zebraliśmy propozycje krótkich tematycznych wycieczek. W niewielkiej broszurce znalazło się 10 propozycji na wycieczki jedno lub trzydniowe. To świetna inspiracja dla rodziców lub wychowawców klas, którzy szukają pomysłów na wartościowe wyjazdy wakacyjne, weekendowe albo jako program wycieczki szkolnej.

Małgorzata Gogól-Górecka
Autor

Małgorzata Gogól-Górecka

Z powołania i zawodowo zajmuję się content marketingiem oraz redakcją treści. Z pracą ze słowem jestem związana od przeszło 9 lat, a swoje doświadczenie zbierałam w agencjach marketingowych oraz organizacjach pozarządowych. W Nauka. To Lubię odpowiadam głównie za rozwój serwisu. Prywatnie - kocham sztukę (jestem flecistką i historykiem sztuki) oraz podróże w każde, nawet najbliższe, zakątki świata.
Zobacz również

Podcasty NTL