Rzuć wyzwanie Łukasiewiczowi!

Redakcja NTL
NTL
23.11.2021
Przewidywany czas: 3 min

Grupa 4 500 naukowców i inżynierów, skupionych w ramach Sieci Badawczej Łukasiewicz, jest gotowa rozwiązać problem technologiczny w Twojej firmie. Ile im to zajmie? Zaledwie 15 dni roboczych! Sprawdź, jak łatwo rzucić Wyzwanie Łukasiewiczowi.

Unikatowy model współpracy

Sieć Badawcza Łukasiewicz, zwana po prostu Łukasiewiczem, z założenia ma wytyczać najkrótszą drogę od nauki do biznesu. Ścieżka ta jest dodatkowo bardzo wygodna dla przedsiębiorcy – zakłada minimum wysiłku i gwarantuje maksymalnie krótki czas odpowiedzi. W tym celu już od dwóch lat funkcjonują Wyzwania Łukasiewicza. Ta innowacyjna formuła opiera się o proste założenia.

Wszystko zaczyna się od Twojego zgłoszenia potrzeby wsparcia biznesu, pomocy w znalezieniu innowacyjnych pomysłów, rozwiązania problemu technologicznego, produktu lub usługi badawczej. Po doprecyzowaniu szczegółów, 4500 naukowców i inżynierów, o najwyższych w Polsce kompetencjach, szuka najskuteczniejszych pomysłów, które mogą przynieść rozwiązanie problemu w Twoim przedsiębiorstwie. Zawsze są to rozwiązania oparte na nauce, doświadczeniu, wiedzy i kompetencjach, co wpływa na ich skuteczność. W tym czas kompletowany jest także zespół ekspertów, którzy w kontakcie z klientem mogą poprowadzić projekt B+R.

Jak rzucić Wyzwanie Łukasiewiczowi?

Połączenie ponad 30 polskich instytutów badawczych pozwala od początku kompleksowo pracować nad rozwiązaniem każdego Wyzwania. Jak wygląda ten proces? Na początku w Łukasiewiczu analizowane są potrzeby Twojego przedsiębiorstwa. Następnie pracownicy Łukasiewicza zapraszani są do składania propozycji, które będą odpowiedzią na rzucone Wyzwanie. W toku pracy pomysły są omawiane i często łączone. W ten sposób powstaje gotowa oferta, skrojona idealnie na miarę Twoich potrzeb. Dzieje się to zaledwie w 15 dni roboczych od przyjęcia zgłoszenia. Czas ten skraca się, jeśli rozwiązaniem wyzwania jest gotowy, istniejący w Łukasiewiczu produkt lub usługa (np. zlecenie certyfikacji lub badań zgodnie z normami) i wynosi on 5 dni roboczych.

Po przygotowaniu opracowań przez specjalistów, zostaniesz zaproszony na spotkanie, podczas którego Gospodarz Wyzwania zaprezentuje Ci pomysły naukowców Łukasiewicza. Na tym etapie zostaniesz poproszony o określenie się, czy jesteś zainteresowany wcieleniem w życie stworzonych rozwiązań i podjęciem współpracy z Łukasiewiczem. Warunki uzgadniacie wspólnie. Terminy, harmonogram prac czy budżet projektu są zależne od wybranego pomysłu.

Zastanawiasz się, ile może kosztować taka usługa? Nie ponosisz żadnych kosztów związanych z opracowaniem przez Łukasiewicza pomysłu na prace badawcze! Brzmi interesująco? Chcesz rzucić Wyzwanie? Formularz znajdziesz na stronie www.lukasiewicz.gov.pl/biznes.

O Łukasiewiczu

Sieć Badawcza Łukasiewicz pracuje dla biznesu i wspiera rozwój polskich firm. Łączy ponad 30 instytutów z 12 polskich miast. Zgłaszając się do Łukasiewicza wybierasz najkrótszą drogą do innowacyjnych rozwiązań dla swojej firmy. Wszystkie instytuty ściśle ze sobą współpracują, co pozwala na wymianę doświadczeń i umiejętności. Wśród 4 500 naukowców i inżynierów znajdują się specjaliści ze swoich dziedzin, którzy pracują w nowoczesnych, dobrze wyposażonych laboratoriach. 

Działalność Sieci Badawczej Łukasiewicz skupia się na takich obszarach jak: inteligentna i czysta mobilność, transformacja cyfrowa zdrowie oraz zrównoważona gospodarka i energia. Współpracować z Łukasiewiczem może każdy przedsiębiorca, niezależnie od wielkości swojej firmy. Do tej pory Wyzwanie rzuciły zarówno duże marki, jak i rodzinne biznesy.

Artykuł powstał we współpracy z Siecią Badawczą Łukasiewicz

Zobacz również

Podcasty NTL