O Nauka. To Lubię

Fundacja Nauka. To Lubię

Fundacja Nauka. To Lubię została założona w 2020 roku przez dr Tomasza Rożka – fizyka, dziennikarza i wieloletniego popularyzatora nauki, znanego z kanału Nauka. To Lubię na platformie YouTube. Celem organizacji jest działalność oświatowa oraz edukacyjna i wszechstronne działania na rzecz promowania nauki, technologii oraz dobroczynne wspieranie państwa i społeczeństwa, w tym szczególnie rodzin, z zakresu wykorzystania nauki i technologii. 

Cele statutowe Fundacja realizuje przede wszystkim poprzez serwis popularnonaukowy: Nauka. To Lubię oraz kanał YouTube: Nauka. To Lubię. Obie platformy są miejscem, w którym dr Tomasz Rożek od lat sprawdza naukowe fakty i opowiada o nich w zrozumiały sposób. Z myślą o najmłodszych powstał odrębny kanał: Nauka. To Lubię Junior. Publikowane na nim ciekawostki, materiały edukacyjne i eksperymenty zainteresują nawet kilkulatków.

Do kluczowych projektów organizacji należy Akademia Cyfrowego Rodzica, prowadząca rodziców i nauczycieli przez wirtualny świat, pełen szans i zagrożeń dla dzieci. Fundacji Nauka. To Lubię prężne działania także na rzecz promowania wybitnych polskich naukowców i ich osiągnięciach na skalę światową. W tym celu powstała Akademia Superbohaterów – autorski projekt edukacyjny dr. Tomasza Rożka.

Fundacja Nauka. To Lubię, w ramach swojej misji, przyznaje granty dla zdolnych, młodych naukowców. Wspiera czasem szalone, ale zawsze wartościowe projekty, za którymi stoją młodzi ludzie z ogromnym potencjałem.

DANE FUNDACJI NAUKA. TO LUBIĘ
KRS 0000852761, REGON 386726597, NIP 9691642791
44-186 Gierałtowice, Jojki 7 C

Nr konta  89 1140 2004 0000 3802 8042 6145 3644

Współpraca biznesowa/mecenat/projekty: biuro[at]naukatolubie.pl

Wesprzyj rozwój Fundacji Nauka. To Lubię: https://zrzutka.pl/naukatolubie

Dr Tomasz Rożek – założyciel Nauka. To Lubię

Spora część mojego życia to tzw. seria fortunnych zdarzeń. Chciałem zostać lekarzem, a zostałem fizykiem. Pojechałem zwiedzać Wiedeń, a poznałem żonę. Chciałem robić doktorat i wyjechałem na prawie 4 lata do największego centrum naukowego w Europie. Chcieliśmy powiększyć rodzinę i urodziły się bliźniaki. W końcu wróciliśmy z emigracji, żebym mógł zostać naukowcem, a zostałem dziennikarzem.

Nazywam się Tomasz Rożek. Z wykształcenia jestem fizykiem a z zawodu dziennikarzem naukowym. Kieruję działem naukowym w tygodniku Gość Niedzielny.  Współpracuję lub współpracowałem z wieloma mediami m.in.: z  redakcjami: Pytanie na Śniadanie, Teleexpress, Dzień Dobry TVN; Wiedzą i Życiem, magazynem National Geographic, Gazetą Wyborczą, Rzeczpospolitą, magazynem Focus. Byłem autorem oraz prowadzącym program Sonda2 w TVP2. Wspóltworzę programy radiowe: „Pytania z kosmosu” oraz Klub Trójki

Piszę nie tylko dla periodyków. Moja pierwsza książka „Nauka – po prostu. Wywiady z wybitnymi” (2011, Demart) została uznana za najlepszą książkę popularno-naukową sezonu 2010-2011. W 2012 roku napisałem „Nauka – to lubię. Od ziarnka piasku do gwiazd” (WAB). W 2014 roku ukazała się moja książka „Kosmos” (WAB). W 2015 roku ukazał się „Człowiek” (WAB). To dwie części pop-naukowej trylogii. W trzeciej części opiszę mikrokosmos.

Prowadzę pop-naukowego vbloga Nauka. To Lubię i facebookowy fanpage Nauka.To Lubię.

Jestem obecny w dyskusjach na Twiterze oraz Instagramie.

Jestem szczęśliwym tatą bliźniaków Zuzi i Janka, oraz mężem Ani. Mieszkamy na Śląsku.