O nas

Poznajmy się lepiej!

Fundacja została założona w 2020 roku przez dr. Tomasza Rożka – fizyka, dziennikarza i wieloletniego popularyzatora nauki, znanego z kanału Nauka. To Lubię na platformie YouTube. Powstała, aby kontynuować i rozszerzać działalność związaną z popularyzacją nauki, rozpoczętą właśnie przez dr. Tomasza Rożka.

Celem organizacji jest działalność oświatowa, edukacyjna i wszechstronne działania na rzecz promowania nauki oraz technologii. Wspieramy i uskuteczniamy nowoczesne podejście do edukacji. Chcemy tłumaczyć małym i dużym, jak działa świat. Pokazywać, że tematy naukowe nie zawsze są tak trudne, jak wyglądają na pierwszy rzut oka, ale też mówić w ciekawy sposób o różnych dziedzinach nauki.

Cele statutowe Fundacja realizuje przede wszystkim poprzez serwis popularnonaukowy: Nauka. To Lubię oraz kanał YouTube: Nauka. To Lubię. Z myślą o najmłodszych powstał odrębny portal i kanał: Nauka. To Lubię Junior. Do kluczowych projektów organizacji należy Akademia Cyfrowego Rodzica oraz Akademia Superbohaterów. Kliknij tutaj i poznaj lepiej nasze projekty.

Fundacja Nauka. To Lubię, w ramach swojej misji, przyznaje granty dla zdolnych, młodych naukowców. Dowiedz się więcej TUTAJ.

Zespół Fundacji Nauka. To Lubię

Tomasz Rożek

Tomasz Rożek

Założyciel i prezes Fundacji Nauka. To Lubię.

Czołowy polski popularyzator nauki, który od lat tłumaczy, jak działa świat. Stawia na wiedzę przekazywaną nowocześnie, w zrozumiały sposób. Autor książek, programów telewizyjnych i radiowych, twórca internetowy, prelegent. Doradca Dyrektora Generalnego ESA.

Karol Wyszyński

Karol Wyszyński

Wiceprezes Zarządu Fundacji Nauka. To Lubię.

Koordynator m.in. „Akademii Superbohaterów”. Autor pierwszego kanału o pracy na polskim YouTube pt: „Szukam Pracy”. Edukator w zakresie videomarketingu i komunikacji. Od 2014 roku wspiera rozwój twórców internetowych.

Tomasz Sokołowski

Tomasz Sokołowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji Nauka. To Lubię.

Z wykształcenia psycholog, z zamiłowania muzyk, a z zawodu filmowiec. Twórca kampanii youtubowych, reklam telewizyjnych i dokumentów. Spędził setki godzin na planach zdjęciowych i tysiące za stołem montażowym.

Małgorzata Gogól-Górecka

Małgorzata Gogól-Górecka

Z powołania i zawodowo zajmuje się content marketingiem oraz redakcją treści. Doświadczenie zbierała w agencjach marketingowych oraz organizacjach pozarządowych. W Nauka. To Lubię odpowiada głównie za rozwój serwisu oraz newsletter. Wspomaga projekty z klientami i marketing.

Agnieszka Ochman

Agnieszka Ochman

Z wykształcenia dba o dobre relacje, a zawodowo dobiera odpowiednie słowa, tworząc różnorodne teksty. Z pisaniem jest związana od kilkunastu lat. W Nauka. To Lubię prowadzi projekty dziecięco-rodzicielskie oraz media społecznościowe. Wspomaga projekty z klientami i marketing.

Anna Sierocka

Anna Sierocka

W Nauka. To Lubię zajmuje się tym, co niewidoczne na pierwszy rzut oka — czyli całym biurem Fundacji. Dba o to, aby wszystkie sprawy były zaopiekowane, faktury opłacone, a wiadomości doczekały się odpowiedzi.


Dane Fundacji Nauka. To Lubię

DANE FUNDACJI NAUKA. TO LUBIĘ
KRS 0000852761, REGON 386726597, NIP 9691642791
ul. Stanisława Konarskiego 18C, 44-100 Gliwice

Nr konta  89 1140 2004 0000 3802 8042 6145 3644

Współpraca biznesowa/mecenat/projekty: biuro[at]naukatolubie.pl

Wesprzyj rozwój Fundacji Nauka. To Lubię: https://zrzutka.pl/naukatolubie

Do pobrania

Statut Fundacji Nauka. To Lubię 14.02.2023Pobierz