Redakcja Nauka. To Lubię

Nauka. To Lubię to jeden z największych portali popularnonaukowych w Polsce. Codziennie pracujemy nad tym, aby w przystępny sposób tłumaczyć, jak działa świat.

Piszemy z pasją o tematach, które Was ciekawią. Stawiamy na rzetelną wiedzę i sprawdzone naukowe fakty. Każdą informację weryfikujemy z sprawdzonych źródłach. Wierzymy, że każdy z nas ma ciekawość zapisaną w genach i nie ma nic złego w tym, że się czegoś nie wie – wstydem jest, gdy nie chcemy się dowiedzieć.

Markę Nauka. To Lubię tworzą serwisy:

O czym piszemy?

Nauka. To Lubię

Serwis poświęcony popularyzacji nauk ścisłych, medycyny i nowych technologii. Redaktorzy serwisu w przystępny sposób opisują najnowsze odkrycia, badania naukowe oraz interesujące zjawiska z zakresu nauki i techniki. Na łamach serwisu publikowane są także informacje na temat bieżących działań Fundacji Nauka. To Lubię.

Redaktor naczelny: Tomasz Rożek

Redaktorka prowadząca: Małgorzata Gogól-Górecka

Nauka. To Lubię Junior

To przestrzeń skierowana do najmłodszych odbiorców. To tutaj dzieci mogą stawiać pierwsze kroki w naukowym świecie, szukać inspiracji i poznać tajniki wielkiej nauki, którą tłumaczymy w prosty i przystępny sposób. Na łamach serwisu publikowane są zarówno proste, popularnonaukowe artykuły, jak i inspirujące filmy oraz przepisy na domowe eksperymenty.

Redaktorka prowadząca: Agnieszka Ochman

Akademia Cyfrowego Rodzica

Serwis przeznaczony dla rodziców i nauczycieli. To tutaj pokazujemy, jak odnaleźć się w zmieniającej się rzeczywistości, by uniknąć zagrożeń i wykorzystać możliwości, jakie dają nowoczesne technologie.

Redaktor prowadzący: Agnieszka Ochman

Akademia Superbohaterów

Serwis poświęcony autorskiemu projektowi Tomasza Rożka, który poświęcony jest życiu i działalności wybitnych polskich naukowców.

Redaktor prowadzący: Karol Wyszyński

Autorzy Nauka. To Lubię

Świat nauki jest bardzo ekscytujący i… rozległy, a poszukiwanie odpowiedzi to „podróż” po nitce do kłębka. Trudno jednak znać się na wszystkim, dlatego, aby gwarantować najwyższą jakość tworzonych materiałów, do współtworzenia portalu zaprosiliśmy naukowców z różnych dziedzin, którzy są nie tylko specjalistami, ale również świetnymi popularyzatorami nauki – potrafią w prosty sposób przekazywać wiedzę z bliskich sobie dziedzin. Piszą dla Was:

Autor

Tomasz Rożek

Z wykształcenia jestem fizykiem, a z zawodu dziennikarzem naukowym. Od lat tworzę markę Nauka. To Lubię, a dodatkowo kieruję działem naukowym w tygodniku Gość Niedzielny i współpracuję z wieloma mediami i redakcjami. Jestem szczęśliwym tatą bliźniaków: Zuzi i Janka oraz mężem Ani.
Monika Tarasek
Autor

Monika Tarasek

Nieustannie odkrywam piękno świata biologii i chemii. Głęboko wierzę, że wszystkie skomplikowane zjawiska przyrodnicze można wyjaśnić w sposób prosty i przystępny. Ukończyłam kierunek Biochemia na Uniwersytecie Jagiellońskim. W wolnym czasie dużo się uśmiecham, chodzę z głową w chmurach, a kiedy nie rozwijam się naukowo, spełniam się artystycznie.
Autor

Kamila Rajfur

Fascynują mnie przede wszystkim najnowsze osiągnięcia z dziedziny nanotechnologii, ale ze zdumieniem dziecka obserwuję też odkrycia naukowe z innych dziedzin. Ukończyłam kierunek Fizyka Techniczna na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki na Politechnice Wrocławskiej. Uwielbiam żeglować, szczególnie pod wiatr oraz odkrywać Polskę po kawałku. Z zajęć domowych wygrywają książki i puzzle.
Joanna Śliwowska
Autor

Joanna Śliwowska

Z wykształcenia jestem biologiem, a pasjonuje się neurobiologią. Mózg to fascynujący organ, który ma możliwości zmian pod wpływem warunków środowiska, co nazywamy neuroplastycznością. Oprócz tego, że jestem naukowcem, również prowadzę zajęcia dydaktyczne ze studentami oraz popularyzuję naukę. Jestem także mamą dwóch nastolatków Heleny i Antoniego.
Bartosz Walter
Autor

Bartosz Walter

Jestem informatykiem specjalizującym się w procesach ewolucji i starzenia się programów komputerowych, ale interesuje mnie również szeroko rozumiana technologia, inżynieria i astronomia. Słowem – pasjonuje mnie cały świat i jego tajemnice. Uwielbiam też opowiadać o moich pasjach.
Autor

Michał Borek

Interesuję się zagadnieniami z zakresu kosmologii, kognitywistki, neuronauk, sztucznej inteligencji i filozofii. Ukończyłem kierunek Czystych Technologii Energetycznych na wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Obecnie jestem doktorantem filozofii przyrody i kosmologii. Moją wielką pasją są podróże i góry (tak zimą, jak i latem).
Małgorzata Gogól-Górecka
Autor

Małgorzata Gogól-Górecka

Z powołania i zawodowo zajmuję się content marketingiem oraz redakcją treści. Z pracą ze słowem jestem związana od przeszło 9 lat, a swoje doświadczenie zbierałam w agencjach marketingowych oraz organizacjach pozarządowych. W Nauka. To Lubię odpowiadam głównie za rozwój serwisu. Prywatnie – kocham sztukę (jestem flecistką i historykiem sztuki) oraz podróże w każde, nawet najbliższe, zakątki świata.
Mariusz Gogól
Autor

Mariusz Gogól

Jestem doktorem z zakresu nauk przyrodniczych (doktorat z biochemii), ale swoją ścieżkę zawodową związałem z edukacją i popularyzacją nauki. Jestem związany ze Stowarzyszeniem Rzecznicy Nauki od początku jego działalności, a prywatnie interesuję się sztuką, dizajnem z czasów PRL oraz muzyką ludową z różnych stron świata.