Wsparliśmy polską młodzież na naukowej drodze!
Poniżej informacje o programie grantowym, który był aktywny w latach 2020-2024.
Program grantowy „Nowi superbohaterowie”
Co musisz wiedzieć o naszych grantach?
W Fundacji Nauka. To Lubię wierzymy w pomysłowość i potencjał młodych ludzi. Mamy jednocześnie świadomość, że świetne projekty często trafiają do szuflady, a przeszkodą w ich realizacji stają się środki finansowe lub brak odpowiedniej promocji. Historia niejednego naukowca pokazuje, że droga do odkryć czy wynalazków bywa kręta i wyboista. Każda praca nad projektem wymaga nie tylko czasu, ale też nakładów finansowych. W końcu co chwilę trzeba coś testować, przerabiać, ulepszać…
Wspieramy nawet szalone projekty!
Tworząc Fundację, szybko podjęliśmy decyzję o wspieraniu młodych, zdolnych naukowców, tworząc program grantowy „Nowi superbohaterowie”. Nie stać nas, jako społeczeństwa, żeby nie inwestować w ich talent i pasję. Wierzymy, że młodzi naukowcy są w stanie zmienić naszą rzeczywistość. Są superbohaterami, na których świat czeka z utęsknieniem.
Granty Fundacji Nauka. To Lubię przyznajemy młodym ludziom z ogromnym potencjałem. Naukowcom — uczniom, studentom i zespołom uczniowskim — z otwartą głową, myślących nieszablonowo. Wspieramy czasem szalone, ale zawsze wartościowe projekty młodzieży. Oferujemy zarówno wsparcie finansowe, jak i medialne.
Przyznajemy niewielkie granty o wartości kilkuset złotych, czasem kilku tysięcy złotych. Aby ułatwić młodym naukowcom aplikowanie, maksymalnie uprościliśmy procedury. Praca nad wynalazkami czy nowymi odkryciami naukowych polega na licznych próbach. Być może beneficjenci naszych grantów zbudują rakietę, a być może nie. I to jest wpisane w ten proces. Jednak potrzebują wiedzieć, że to, co robią, ma sens. Wierzę, że w ten sposób dokładamy niewielką cegiełkę, która pomoże nowym Kopernikom, Czochralskim i Skłodowskim budować lepszy świat.
Tomasz Rożek, założyciel Fundacji Nauka. To Lubię
Jak ubiegać się o grant?
Wielostronicowy wniosek, wieloletnie plany, lista dotychczasowych sukcesów — tego NIE potrzebujemy, żeby przyznać grant. Za to zależy nam na tym, żeby poznać Ciebie, Twój projekt i cel, jaki przyświeca Ci przy jego realizacji.
W wiadomości napisz:
- kilka słów o sobie i projekcie,
- zaznacz, na jakim wsparciu Ci zależy: finansowym czy medialnym,
- opisz cel, na jaki przeznaczony zostanie grant Fundacji (jeśli ubiegasz się o środki finansowe),
- jeśli masz przygotowaną prezentację swojego projektu i plany jego rozwoju, dołącz je.
Następnie poczekaj na kontakt z naszej strony.
Przyznajemy grant i co dalej?
Bardzo lubimy chwalić się beneficjentami naszego projektu grantowego, dlatego z pewnością przygotujemy artykuł o Tobie i Twoim projekcie. Będzie nam miło, jeśli w swoich mediach (lub podczas udzielania innych wywiadów) poinformujesz o naszym wsparciu. Możesz użyć naszego logo, które znajdziesz poniżej.
Przekonaj się, że warto
Wsparliśmy
Grupa DustX
Ich CanSat poza wykonaniem misji podstawowej, zbada zanieczyszczenie środowiska. W tym celu młodzi naukowcy opracowują technologię mającą za zadanie mapowanie gęstości pyłów PM10 i PM2,5 w atmosferze.
Włodzimierz Biały
Kubę, Piotrka, Julkę, Arka, Adama i Andrzeja połączyła wspólna pasja do rozwiązywania nieszablonowych problemów. Aby działać, a nie tylko planować, zgłosili się do konkursu CanSat.
Grupa CANcerTeam
Pięcioosobowa drużyna uczniowska konstruuje sondę, która potrafiłoby ocenić ryzyko związane z życiem na badanym terenie, poprzez pomiar promieniowania jonizującego oraz analizę zawartości benzopirenu w atmosferze.
W wakacje planowali misję na Marsa
Antek, Emilia i Klaudia wraz z dwójką rówieśników ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, w wakacje stworzyli zespół i wzięli udział w międzynarodowym konkursie „Mission to Mars Design Class and Competition”, tworzonym przez pasjonatów kosmosu.
Studenckie Koło Astronautyczne
Zespół finalizuje kampanię testową silnika hybrydowego, ze startami rakiety Twardowsky. Rakieta ta łączy to, co najlepsze z dwóch rodzajów zasilania rakiet.
Grupa Alkonost
„Naszym celem jest zbudowanie mikrosatelity, który będzie samolotem pionowego startu. Po opuszczeniu rakiety wypuści skrzydła, a następnie wyląduje na Ziemi. Dalsza część misji będzie polegała na lataniu oraz eksplorowaniu terenu.”
Budują hybrydowe silniki rakietowe
RKNT Invenio
Koło w dalekosiężnych planach ma budowę pierwszego, polskiego, funkcjonalnego silnika rakietowego na paliwo ciekłe „BieLiQ”.
Skonstruowali minisatelitę!
OSATeam
„Celem wysłania takich puszek na inną planetę byłoby przeprowadzenie badań struktury atmosfery na całej jej wysokości.„
Licealiści zbudowali minisatelitę
Ekipa DrillDu
„Nasza zakłada, że satelita po wylądowaniu wwierci się i pobierze próbkę gleby.”
Wesprzyj z nami młodych naukowców!
Potencjał młodych ludzi w Polsce jest ogromny. Wesprzyjcie ich razem z nami! Jak to zrobić? Na 3 proste sposoby:
1. Wesprzyj naszą zrzutkę!
Część środków, przekazywanych przez Mecenasów Nauka. To Lubię, przekazujemy na program grantowy.
2. Zrób zakupy w sklepie Fundacji
Zyski ze sprzedaży finansują projekt grantowy oraz działalność edukacyjną i popularyzującą naukę.
3. Współpracuj z nami
Jeśli reprezentujesz instytucję, która chciałaby pomóc rozwijać program grantowy, napisz do nas na adres biuro[at]naukatolubie.pl.