Projekty

Fundacja Nauka. To Lubię powstała w 2020 roku, a jej założenie poprzedziły wieloletnie działania popularnonaukowe, prowadzone przez jej twórcę – Tomasza Rożka. Dzisiaj Fundacja działa na wielu polach, prowadzonych głównie w Internecie.

Popularnonaukowy kanał YouTube

Nauka. To Lubię powstał w 2013 roku. W swoich filmach Tomasz Rożek w prosty i interesujący sposób opowiada o zagadnieniach dotyczących szeroko pojętej nauki. Obecnie kanał ma ponad pół miliona subskrybentów. W 2020 roku pod szyldem Nauka. To Lubię Junior Tomasz Rożek otworzył kanał naukowy dla najmłodszych. To miejsce pełne wiarygodnych treści, podanych w sposób przystępny dla dzieci. Filmy są krótkie, animowane i pełne wiedzy zrozumiałej dla kilkulatków. Nie brakuje w nich ciekawostek i doświadczeń łatwych do samodzielnego odtworzenia.

Akademia Cyfrowego Rodzica

Internet przestał być dodatkiem do życia, ale stał się jego częścią. Fundacja Nauka. To Lubię prowadzi projekt Akademia Cyfrowego Rodzica, który przeprowadza rodziców przez cyfrowy świat, w którym poruszają się ich dzieci. Udostępniane treści z jednej strony uczulają na niebezpieczeństwa, jakie mogą spotkać najmłodszych w sieci, z drugiej pokazują też dobre strony sfery technologii i oswajają rodziców z tym tematem. W ramach Akademii Cyfrowego Rodzica powstają wartościowe artykuły, filmy i webinary.

Akademia Superbohaterów

Polscy naukowcy zmieniali i zmieniają naszą rzeczywistość, jednak ani na świecie, ani we własnym kraju nie są rozpoznawalni. Sytuację tę postanowił zmienić dr Tomasz Rożek. Akademia Superbohaterów to jego autorski projekt, poprzez który szerzy wiedzę o wybitnych osobistościach z polskiego świata nauki i ich osiągnięciach. Nie tylko tych bardzo popularnych, ale także zapomnianych lub przemilczanych.

Nauka. Sprawdzam To

W świecie, w którym wszyscy mają dostęp do informacji na wyciągnięcie ręki, ryzyko dezinformacji jest ogromne. Problemu fake newsów doświadczyliśmy szczególnie wyraźnie wraz z pojawieniem się pandemii Covid-19. W odpowiedzi na to powstał projekt Nauka. Sprawdzam To, w którym obalamy naukowe fake newsy. W ramach projektu powstają materiały video, artykuły, a także obszerne raporty fact checkingowe.