Zostań naszym Mecenasem

Wesprzyj nas!

Nauka. To Lubię w prosty sposób tłumaczy, jak działa świat i jest iskrą zapalającą pasję do nauki. Wsparcie naszych Mecenasów pozwala nam się rozwijać. Dzięki Wam możemy tworzyć ciekawe, rzetelne, a przede wszystkim darmowe materiały edukacyjne dla dzieci i dorosłych, a także wspierać młode talenty!

Nauka? Lubimy!

Popularyzacją nauki zajmujemy się od lat. Codziennie walczymy z przekonaniem, że jest nieciekawa czy trudna do zrozumienia. Na różne sposoby staramy się pokazać Wam, że da się (i warto) ją lubić, a pewne zagadnienia, odpowiednio wytłumaczone, przestają być skomplikowane.

Zaczęło się od samodzielnych działań dr. Tomasza Rożka na kanale YouTube, a powołanie Fundacji Nauka. To Lubię pozwoliło rozszerzyć działalność edukacyjną. Niezmiennie sprawdzamy fakty, mówimy o nich w sposób zrozumiały i staramy się, byście byli na bieżąco z tym, co dzieje się w nauce. Do rozwoju Nauka. To Lubię i tworzenia wartościowych treści edukacyjnych, potrzebujemy jednak Waszego wsparcia finansowego. Jak można nas wesprzeć? Poprzez portal Zrzutka oraz mecenat instytucji.

Co robimy za zebrane środki?

Ty pomagasz nam, my pomagamy innym. Wszystkie działania Nauka. To Lubię mają jeden wspólny mianownik – edukowanie w ciekawy sposób. Co dokładnie robimy?

Prowadzimy portale popularnonaukowe i edukacyjne dla dzieci oraz dorosłych. Publikowane treści opieramy na rzetelnej wiedzy i sprawdzonych źródłach.

Tworzymy treści video na YouTube. Dorosłym i dzieciom tłumaczymy, jak działa świat. Tym drugim przy pomocy atrakcyjnych animacji.

Popularyzujemy naukę na Facebooku i Instagramie, przekazując tam wiedzę w pigułce.

Walczymy z fake newsami. Tworzymy w tym celu raporty, materiały video oraz internetowe poradniki. Na tym polu staramy się działać przede wszystkim wtedy, gdy jako społeczeństwo jesteśmy najbardziej podatni na dezinformację, m.in. w czasie pandemii, po ataku Rosji na Ukrainę czy po wybuchu gazociągu Nord Stream.

Promujemy zapomnianych polskich naukowców. W tym celu powstał projekt „Akademia Superbohaterów”, dzięki któremu można poznać losy ponad 30 naszych rodaków.

Edukujemy rodziców o cyfrowym bezpieczeństwie i szansach tworzonych przez nowe technologie (w Akademii Cyfrowego Rodzica).

Z myślą o dzieciach z Ukrainy, które znalazły w Polsce bezpieczne schronienie w czasie wojny, stworzyliśmy kanał Nauka. To Lubię Świat, dzięki któremu mogą uczyć się polskiego i wyrównywać szanse edukacyjne, ucząc się z naszych materiałów, w swoim ojczystym języku.

Pomagamy zdolnej młodzieży. Powołaliśmy program grantowy „Nowi superbohaterowie”, w ramach którego wspieramy finansowo i medialnie czasem szalone, ale zawsze wartościowe projekty, za którymi stają pełni pasji uczniowie i studenci.

Jeśli uważasz, że to co robimy jest ważne i wartościowe, a w Polsce potrzebne jest nowoczesne podejście do edukacji, wesprzyj nasze działania!