Współpraca biznesowa

Od lat współpracujemy z różnymi podmiotami, realizując z sukcesem wiele edukacyjnych i popularnonaukowych projektów. Zobacz, kim jesteśmy i na jakich polach działamy.

Jeśli chcesz zrealizować z nami jakiś projekt, napisz do nas: biuro@naukatolubie.pl

Ale najpierw zobacz, kim jesteśmy, czym się zajmujemy i kim są nasi odbiorcy.

Nauka. To Lubię w liczbach (dane na styczeń 2022)

336 365 obserwujących na Facebooku

570 000 subskrybentów kanału YouTube (+29 200 NTL Junior)

38 000 obserwujących Instagram Tomasza Rożka

52 900 followersów na Twitterze Tomasza Rożka

90 000 UU/miesięcznie w serwisie Nauka. To Lubię

20 000 słuchaczy/miesięcznie Podcastu w serwisach streamingowych

Nasi widzowie i czytelnicy to inteligentna i zaangażowana społeczność. Największa grupa naszych odbiorców to osoby w przedziale wiekowym 24-34 lata (prawie 30% całej grupy odbiorców). Na drugim miejscu znajdują się osoby w wieku 35-44 lata (prawie 25% całej grupy odbiorców), a podium zamykają osoby z grupy wiekowej 45-54 lata (prawie 15% całej grupy odbiorców).

Kto tworzy zespół Nauka. To Lubię?

Założycielem i sercem fundacji jest Tomasz Rożek – doktor fizyki, dziennikarz naukowy i wieloletni popularyzator nauki. Oprócz niego, zespół Nauka. To Lubię tworzy niewielka grupa doświadczonych, zakręconych na punkcie popularyzacji nauki, osób:

  • Karol Wyszyński
  • Tomasz Sokołowski
  • Agnieszka Ochman
  • Gosia Gogól-Górecka

Obszary działalności

Jeśli chcesz nawiązać z nami współpracę, to poniżej podpowiemy Ci, w jakiego rodzaju działaniach czujemy się najlepiej:

  • Cykle filmów edukacyjnych/popularnonaukowych
  • Podcasty
  • Artykuły blogowe
  • Webinary
  • Działalność wydawnicza

Jeśli masz pomysł na coś innego, to śmiało, napisz do nas (biuro@naukatolubie.pl) 🙂

Zrealizowane Projekty

Przez lata zrealizowaliśmy sporo ciekawych i wartościowych projektów. Poniżej wybraliśmy kilka, z których jesteśmy szczególnie dumni.

„Między nami jest chemia” (współpraca z firmą SYNTHOS)

To cykl video, z którego można się dowiedzieć, skąd się wzięły pierwiastki i jak powstał układ okresowy, a dodatkowo przed kamerą Tomasz Rożek przeprowadził ciekawe eksperymenty.

„Jak działa człowiek” (współpraca z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi)

Ten cykl to szybka powtórka z biologii, tyle że zamiast podręcznika szkolnego stworzyliśmy interesujące materiały video, w których Tomasz Rożek w prosty, ciekawy i przystępny sposób tłumaczy meandry ludzkiej anatomii. W ramach współpracy powstały dwa bliźniacze cykle: dla dorosłych i animowany cykl dla dzieci.

„Matematyka jest wszędzie” (współpraca z Fundacją mBanku)

Czy matematykę da się lubić i rozumieć? Czy królową nauk da się odczarować i sprawić, że dzieci pokochają ją już od pierwszych klas szkoły podstawowej? W cyklu zatytułowanym „Matematyka jest wszędzie”, skierowanym do najmłodszych widzów, pokazujemy, że matematyka nie jest trudna i tak naprawdę łatwo ją zrozumieć. Trzeba tylko umiejętnie o niej opowiadać, a w tym cyklu udowadniamy, że jest to możliwe.

„Kubusiowi przyjaciele natury” (współpraca z Maspex)

To edukacyjny cykl skierowany do najmłodszych widzów, w którym pokazujemy dzieciakom, jak odczytywać znaki natury, dlaczego potrzebujemy wody i tlenu albo jakich witamin potrzebuje nasz organizm?

„8 Przedsięwzięć” (współpraca z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju)

Zrealizowaliśmy cykl 8 filmów, w których zaprezentowaliśmy 8 innowacyjnych projektów NCBR, które mają wpłynąć na ochronę środowiska i mają powstrzymać zachodzące zmiany klimatyczne.