Polki w nauce – darmowy e-book na Międzynarodowy Dzień Dziewczynek

M.
11.10.2023
Przewidywany czas: 2 min

11 października to Międzynarodowy Dzień Dziewczynek. Chcemy uczcić ten dzień i pokazać, że w gronie polskich naukowców znajdują się wybitne Polki, które zrewolucjonizowały naukę w swoich dziedzinach. Pobierz darmowy e-book o polskich superbohaterkach i zainspiruj dziewczynki do tego, by sięgały po swoje marzenia.

Kliknij w poniższą grafikę i zapisz się do naszej listy, a otrzymasz darmowy pdf z pięcioma historiami wybitnych Polek! 👇

Nierówne proporcje

Kiedy spojrzysz na poczet wybitnych naukowców, bez trudu zauważysz, że dominują w nim mężczyźni. Niestety, bardzo długo w świecie naukowym kobiety nie były traktowane na równi z nimi. Przez wieki nie liczono się z ich osiągnięciami i odmawiano im prawa do edukacji. By uczyć się i studiować, często musiały… podszywać się pod mężczyzn. Ich dokonania naukowe wielokrotnie były pomijane i niedoceniane. Nie mogły wykonywać „męskich” zawodów, np. lekarskich, oraz nie brano pod uwagę ich udziału w odkryciach i licznych badaniach tylko dlatego, że były kobietami.

Międzynarodowy Dzień Dziewczynek – ukłon w stronę naukowczyń

Dzisiejsze święto to okazja do tego, by zwrócić uwagę na problem dyskryminacji ze względu na płeć, kwestię praw młodych dziewczyn i wyzwań, jakie przed nimi stoją. Właśnie dziś chcemy zaprezentować Polki, którym udało się osiągnąć wiele w świecie nauki, mimo że musiały się zmagać w różnymi trudnościami.

W tym pliku przygotowaliśmy dla Ciebie historie 5 naukowczyń, które swoimi odkryciami i badaniami, wpłynęły na losy świata. Mamy nadzieję, że zainspirują Ciebie, lub kogoś z Twojego otoczenia, do sięgania po swoje marzenia.

💙 Wesprzyj nas!

Dzięki Tobie będziemy mogli nadal tworzyć wartościowe materiały, obalać fake newsy, pomagać zdolnej młodzieży i inspirować ją do tego, by zainteresowała się naukami ścisłymi. Dziękujemy za Twoje wsparcie.

20 zł 50 zł 100 zł 200 zł
Przesyłając ten formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez Fundację Nauka. To Lubię, KRS 0000852761, REGON 386726597, NIP 969 1642791, ul. Stanisława Konarskiego 18C, 44-100 Gliwice. Wspieram!

Wygodne i bezpieczne płatności zapewnia PayU.

Zobacz regulamin darowizny TUTAJ.

Autor

Redakcja_NTL

Zobacz również
Stan permanentnego rozproszenia

Stan permanentnego rozproszenia

21.06.2024 00:10:33

Podcasty NTL