„Polscy naukowcy – superbohaterowie – moim okiem” – konkurs plastyczny dla dzieci
Marek Oleksicki – autor grafik w „Akademii Superbohaterów” – stworzyłnowoczesne wizerunki polskich naukowców, utrzymane w konwencji komiksowych superbohaterów. Jesteśmy jednak bardzo ciekawi, jak wyobrażają ich sobie dzieci! Wiemy, że fantazja najmłodszych potrafi stworzyć najciekawsze kreacje i do tego zachęcamy!
Spis treści
Ogłaszamy konkurs plastyczny!
W laboratorium, w czasie podroży, konstruując nowy projekt, odkrywając kolejne gatunki zwierząt… zdajemy sobie sprawę, że naukowców z „Akademii Superbohaterów” można przedstawić na wiele sposobów. Jak dokładnie? To już zostawiamy Waszej wyobraźni! Fundacja Nauka. To Lubię, w ramach projektu Nauka. To Lubię Junior, organizuje konkurs plastyczny dla dzieci „Polscy naukowcy – superbohaterowie – moim okiem”.
Chcemy zobaczyć, jak Wy wyobrażacie sobie naukowców-superbohaterów. Możecie ich przedstawić w laboratorium, w plenerze lub pozujących ze swoim wynalazkiem. Zainspirujcie się postaciami z książki „Akademia Superbohaterów”, ale przedstawcie naukowców po swojemu. Dajcie się ponieść wyobraźni!
Kto może wziąć udział w konkursie?
Każda osoba w przedziale wiekowym od 3 do 10 lat. Ważne, aby przesłać nie tylko pracę konkursową, ale też zgodę opiekuna prawnego na udział w konkursie.
Jak wziąć udział w konkursie?
- Aby wziąć udział w konkursie należy przygotować pracę plastyczną na temat: „Polscy naukowcy – superbohaterowie – moim okiem”. Praca powinna przedstawiać jednego z 32 bohaterów książki dr. Tomasza Rożka „Akademia Superbohaterów”.
- Pracę plastyczną można przygotować w dowolnej technice (farby, kredki, kolaż, plastelina, modelina, techniki łączone etc.).
- Prace należy sfotografować i przesłać pliki na adres: konkurs@naukatolubie.pl.
- Każdy rodzic/opiekun dziecka, które bierze udział w konkursie może przesłać maksymalnie 1 pracę uczestnika wraz ze zgodą na opublikowanie pracy na stronie www i fanpage Nauka. To Lubię oraz danymi kontaktowymi (Załącznik nr 1 Regulaminu Konkursu)
- Prace ocenimy według następujących kryteriów:
- zgodność z tematem,
- pomysłowość i wykonanie,
- staranność, estetyczność,
- oryginalność.
Ocenie podlega praca plastyczna, a nie samo zdjęcie nadesłanej pracy plastycznej.
Nagrody
Jury Konkursu wyłoni 5 nagrodzonych osób. Każdy otrzyma:
- dyplom
- książkę „Matematyka jest wszędzie”
- komiks “Maria Skłodowska-Curie. Pierwiastki promieniotwórcze
- komiks „Einstein. Przeskok kwantowy”
Termin nadsyłania prac
Na zgłoszenia czekamy od 21 grudnia 2021 r. do 20 stycznia 2022 r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 27 stycznia 2022 r.
Powodzenia!