„Polscy naukowcy – superbohaterowie – moim okiem” – konkurs plastyczny dla dzieci

Redakcja NTL
NTL
21.12.2021
Przewidywany czas: 2 min

Marek Oleksicki – autor grafik w „Akademii Superbohaterów” – stworzyłnowoczesne wizerunki polskich naukowców, utrzymane w konwencji komiksowych superbohaterów. Jesteśmy jednak bardzo ciekawi, jak wyobrażają ich sobie dzieci! Wiemy, że fantazja najmłodszych potrafi stworzyć najciekawsze kreacje i do tego zachęcamy!

Ogłaszamy konkurs plastyczny!

W laboratorium, w czasie podroży, konstruując nowy projekt, odkrywając kolejne gatunki zwierząt… zdajemy sobie sprawę, że naukowców z „Akademii Superbohaterów” można przedstawić na wiele sposobów. Jak dokładnie? To już zostawiamy Waszej wyobraźni! Fundacja Nauka. To Lubię, w ramach projektu Nauka. To Lubię Junior, organizuje konkurs plastyczny dla dzieci „Polscy naukowcy – superbohaterowie – moim okiem”.

Chcemy zobaczyć, jak Wy wyobrażacie sobie naukowców-superbohaterów. Możecie ich przedstawić w laboratorium, w plenerze lub pozujących ze swoim wynalazkiem. Zainspirujcie się postaciami z książki „Akademia Superbohaterów”, ale przedstawcie naukowców po swojemu. Dajcie się ponieść wyobraźni!

Kto może wziąć udział w konkursie?

Każda osoba w przedziale wiekowym od 3 do 10 lat. Ważne, aby przesłać nie tylko pracę konkursową, ale też zgodę opiekuna prawnego na udział w konkursie.

Jak wziąć udział w konkursie?

  1. Aby wziąć udział w konkursie należy przygotować pracę plastyczną na temat: „Polscy naukowcy – superbohaterowie – moim okiem”. Praca powinna przedstawiać jednego z 32 bohaterów książki dr. Tomasza Rożka „Akademia Superbohaterów”.
  2. Pracę plastyczną można przygotować w dowolnej technice (farby, kredki, kolaż, plastelina, modelina, techniki łączone etc.).
  3. Prace należy sfotografować i przesłać pliki na adres: konkurs@naukatolubie.pl.
  4. Każdy rodzic/opiekun dziecka, które bierze udział w konkursie może przesłać maksymalnie 1 pracę uczestnika wraz ze zgodą na opublikowanie pracy na stronie www i fanpage Nauka. To Lubię oraz danymi kontaktowymi (Załącznik nr 1 Regulaminu Konkursu)
  5. Prace ocenimy według następujących kryteriów:
  • zgodność z tematem,
  • pomysłowość i wykonanie, 
  • staranność, estetyczność, 
  • oryginalność.

Ocenie podlega praca plastyczna, a nie samo zdjęcie nadesłanej pracy plastycznej.

Nagrody

Jury Konkursu wyłoni 5 nagrodzonych osób. Każdy otrzyma:

  • dyplom
  • książkę „Matematyka jest wszędzie”
  • komiks “Maria Skłodowska-Curie. Pierwiastki promieniotwórcze
  • komiks „Einstein. Przeskok kwantowy”

Termin nadsyłania prac

Na zgłoszenia czekamy od 21 grudnia 2021 r. do 20 stycznia 2022 r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 27 stycznia 2022 r.

Powodzenia!

Do pobrania

Zobacz również

Podcasty NTL