Książka – gwarantowany przepis na sukces

Tomasz Rożek
T. Rożek
25.11.2022
Nauka To Lubię
Nauka To Lubię
Książka – gwarantowany przepis na sukces
/

Liczne badania naukowe wskazują, że dzięki przeżywaniu historii opisanych w książkach, czytanie uwrażliwia, uczy empatii czy kształtuje pozytywne relacje. Czy może być drogą do życiowego sukcesu? Podczas moich rozmów z naukowcami, gdy pytam ich o to, dlaczego zdecydowali się na taką ścieżkę kariery, wielu z nich wspomina właśnie książkę przeczytaną w dzieciństwie. Znajdziemy liczne badania, z których wynika, że szczególnie ważne jest czytanie dzieciom, nawet tym najmłodszym, które nie rozumieją tego, co czytamy. 

O tym, czy książka rzeczywiście może być drogą do sukcesu i jak czytanie jest ważne w życiu rodziny, rozmawiam z Emilią Komarnicką-Klynstrą. Emilia jest aktorką i wokalistką, którą możecie znać z filmów, seriali oraz desek teatralnych. Jest też mamą dwóch synów i ambasadorką kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, prowadzonej przez Instytut Książki. Zachęcam Was do posłuchania naszej rozmowy.

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to największy projekt bookstartowy w Europie i jeden z największych na świecie, który jest realizowany ze środków publicznych. Celem projektu jest budowanie trwałych nawyków czytelniczych wśród dzieci i dorosłych. Aby zrealizować ten cel, setki tysięcy dzieci rocznie otrzymuje bezpłatnie książki dostosowane do ich wieku. Jeśli macie w domu przedszkolaki, odwiedźcie bibliotekę, aby otrzymać podarunek od Instytutu Książki – niezwykłą książkę autorstwa Wojtka Widłaka pt. „Krasnal w Krzywej Czapce”. Więcej informacji o akcji znajdziecie na stronie www.wielki-czlowiek.pl.

Podcast powstał we współpracy z Instytutem Książki

Autor

Tomasz Rożek

Z wykształcenia jestem fizykiem, a z zawodu dziennikarzem naukowym. Od lat tworzę markę Nauka. To Lubię, a dodatkowo kieruję działem naukowym w tygodniku Gość Niedzielny i współpracuję z wieloma mediami i redakcjami. Jestem szczęśliwym tatą bliźniaków: Zuzi i Janka oraz mężem Ani.
Zobacz również
Oni poszukają mikrometeorytów! [WYNIKI]

Oni poszukają mikrometeorytów! [WYNIKI]

24.05.2024 2 min czytania

Podcasty NTL