Ruszyła akcja Sport. To Lubię

Agnieszka Ochman
A. Ochman
10.04.2024
Przewidywany czas: 3 min

Jak wprowadzić realną zmianę nawyków u dzieci i rodziców, do tego dając sobie na to tylko dwa lata? Potrzeba do tego siły dwóch superbohaterów! W naszym przypadku ze świata sportu i nauki. Anna Lewandowska i Tomasz Rożek, wraz z naszą Fundacją, stworzyli akcję Sport. To Lubię. W jakim celu? Po to, by poderwać dzieciaki z kanapy i zakochać je w sporcie.

Cel? Ruch!

Od lat czytamy dane, z których jasno wynika, że aktywność polskich dzieci pogarsza się. Mniej ćwiczą, tyją najszybciej w Europie, a do tego wszystkiego często rezygnują z uczestnictwa w lekcjach WF. Z badań wynika, że 88% dzieci w klasach 1-3 nie potrafi wykonać przewrotu w przód!

Mówiliśmy o tym już wielokrotnie. Teraz postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyć akcję Sport. To Lubię, a przede wszystkim narzędzia, które pomogą rodzicom zakochać dzieci w aktywności fizycznej. Chcemy zmotywować dzieci wraz z rodzicami do zdrowszego stylu życia.

Projekt „Sport. To Lubię” staje w obronie zdrowia i radości płynącej z aktywności fizycznej. Pokażemy Wam, że ruch to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim przyjemność, dobra zabawa i inwestycja w przyszłość oraz fajną relację z dzieckiem, a kluczem do realnej zmiany jest wiedza i dobra edukacja.

Nigdy nie jest za późno na to, by zacząć się ruszać, ale najlepiej być aktywnym już od najmłodszych lat. Dlatego swoje działania kierujemy do dzieci w wieku 6-10 lat i ich rodziców.

Sport. To Lubię – akcja dla dzieci i rodziców

Dziś sport, jako wypełnienie wolnego czasu dziecka ma dużą konkurencję. No, weź bądź tu rodzicu mądry, jak zachęcić swoją pociechę właśnie do aktywności fizycznej. Od tego masz nas! Razem z Anną Lewandowską i Tomaszem Rożkiem chcemy dać wiedzę oraz narzędzia, dzięki którym całe rodziny pokochają aktywność fizyczną i z przyjemnością urozmaicą nią swoją codzienność. Szykujemy książki, ćwiczenia, materiały audio i video.

Czego można się spodziewać po naszym projekcie?

🔹Książki, która pomoże dzieciom zrozumieć, jak sport wpływa na ciało człowieka.

🔹 3 Active Booków, dzięki którym dziecko łatwo znajdzie swoją ulubioną aktywność fizyczną

🔹 Darmowych ćwiczeń ogólnorozwojowych w wersji video, ułożonych z myślą o dzieciach w wieku 6-10 lat.

🔹 Darmowych poradników pełnych wiedzy, jak prowadzić bardziej zdrowy i aktywny tryb życia.

🔹 Motywacji do podjęcia różnorodnych aktywności fizycznych

🔹Materiałów popularnonaukowych rozpracowujących znaczenie aktywności fizycznej dla naszych ciał

My już działamy, a Ty?

Aktualnie do przedsprzedaży trafiły pierwsze materiały drukowane: książka „Jak działa sport?” oraz Active Book Sport. To Lubię cz.1. W książce naukową wiedzę Tomka, przekazaną językiem dostosowanym do dzieci, uzupełniają ćwiczenia ogólnorozwojowe, w wersji video, do których zaprasza najmłodszych Ania. Active Book to z kolei zaproszenie od Ani i Tomka dla dzieci i rodziców do znalezienia takiej aktywności fizycznej, która będzie sprawiała radość i przyjemność oraz budowania rodzinnych relacji poprzez sport.

Więcej o akcji przeczytacie na stronie projektu: www.sporttolubie.pl. Tam też znajdziecie darmowe, tematyczne poradniki dla rodziców.

Produkty fizyczne można zamówić w sklepie Fundacji: https://bit.ly/zestawSTL

Patronat merytoryczny nad akcją objęła Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach. W gronie partnerów znalazła się również marka 4F.

Patronaty medialne: Przegląd Sportowy Onet,  Radio 357, Wirtualnemedia.pl

Agnieszka Ochman
Autor

Agnieszka Ochman

Już ponad 10 lat jestem związana z pracą słowem. Pisałam w mediach lokalnych, regionalnych oraz zajmowałam się copywritingiem. W Nauka. To Lubię mam przyjemność prowadzić projekty specjalne. Po godzinach jestem fanką fotografii lifestylowej.
Zobacz również

Podcasty NTL