Superbohaterowie są wśród nas – to innowatorzy!

Agnieszka Ochman
A. Ochman
24.10.2022
Przewidywany czas: 3 min

Utarło się, przede wszystkim dzięki kinowym produkcjom, że do ratowania świata potrzebna jest nadludzka siła i moc. W prawdziwym życiu przyda się raczej pasja, determinacja i pociąg do nauki, dzięki którym powstaną innowacje i wynalazki. To one, niczym supermoce, realnie wpływają na naszą przyszłość. Wiele projektów tworzą polscy innowatorzy. Poznajcie ich dzięki nowej serii na kanale Nauka. To Lubię.

Nie trzeba nosić peleryny…

Projekt „Akademia Superbohaterów” dr. Tomasza Rożka w oryginalny sposób prezentuje życiorysy polskich naukowców. Bohaterzy książki żyli w różnych wiekach, ale wszystkich łączy jeden fakt — ich odkrycia czy stworzone wynalazki zmieniły świat.

Opisanie postaci, które już zapisały się na kartach historii, wcale nie znaczy, że dziś brakuje superbohaterów. Ci współcześni żyją wśród nas — na całym świecie. Pracują nad tym, żeby zmieniać naszą rzeczywistość. Tworzą nie tylko nowe technologie, ale też opracowują innowacyjne leki czy konstruują wybitne wynalazki. Wśród nich są też Polacy.

Kim dokładnie są współcześni superbohaterowie bez peleryny? Gdzie się ukrywają? Co powoduje, że nie potrafią przejść obojętnie obok problemów i wyzwań? Tego dowiecie się dzięki nowej serii filmów na kanale YouTube Nauka. To Lubię. Premiera pierwszego odcinka cyklu „Innowatorzy” 25 października 2022 roku.

Innowatorzy – współcześni polscy superbohaterzy

Nowe technologie, wybitne projekty, intrygujące miejsca, ciekawostki, inspirujące historie — te wszystkie elementy składają się na nową serię pt. „Innowatorzy”. W każdym odcinku poznacie Polaków, którzy żyją w różnych zakątkach świata i pracują nad tym, aby zmieniać rzeczywistość. Bohaterowie nowego cyklu to eksperci w swoich dziedzinach, o których robi się coraz głośniej poza granicami naszego kraju. Wizjonerzy, którzy nie przechodzą obok problemów, ale mierzą się z nimi często w oryginalny sposób, tworząc m.in. cyfrowy lek czy wspierając zaawansowane technologie medyczne. To także młodzi, ambitni studenci uczący się na najlepszych światowych uczelniach.

Oglądając rozmowy z bohaterami cyklu „Innowatorzy” poznacie nie tylko sylwetki współczesnych superbohaterów, ale także ich motywacje. Dowiecie się, co zainspirowało ich do wkroczenie na taką właśnie ścieżkę zawodową oraz jak znajdowali motywację, aby wytrwale dążyć do celu. Przekonacie się też, jak to się stało, że ze spraw, na które inni ludzie nie zwrócili uwagi, oni zrobili sens swojego zawodowego życia.

Każdy odcinek ma również walor edukacyjny. Zawiera liczne ciekawostki i pokazuje wiele intrygujących miejsc z nietypowej perspektywy. Cały obraz urozmaicony jest atrakcyjnymi kadrami z miast, w których żyją współcześni superbohaterowie.

innowatorzy

Nowy format, dwóch prowadzących

Dr Tomasz Rożek poprzez swój kanał Nauka. To Lubię od prawie 10 lat w prosty sposób tłumaczy, jak działa świat. W tym czasie stworzył wiele intrygujących cykli, pełnych naukowych faktów. Seria „Innowatorzy” jest zupełnie nowym formatem, którego nie można porównać do dotychczasowych produkcji. Co prawda nie zabraknie w niej ciekawostek i dawki wiedzy podanej w zrozumiały sposób, jednak tematy naukowe zostaną ukazane od zupełnie innej strony.

Pokazanie współczesnych polskich naukowców, pracujących i rozwijających się w różnych zakątkach świata, to próba udowodnienia, że superbohaterowie są wśród nas. Tematyka to nie jedyna nowość w formacie. Przy tym cyklu dr Tomasz Rożek łączy siły z dr. Maciejem Kaweckim — prawnikiem, prorektorem WSB w Warszawie, a przede wszystkim popularyzatorem i pasjonatem technologii. Wspólnie poszukują Polaków, którzy zmieniają świat.

Historie współczesnych polskich superbohaterów każdy z nich opowie przez pryzmat bliskich dla siebie tematów. Usłyszycie nie tylko fascynujące, życiowe historie, ale też poznacie nowoczesne technologiczne rozwiązania. W jakim celu? Aby inspirować i pokazyć, jak współcześnie można zmieniać świat.

Partnerem technologicznym cyklu „Innowatorzy” jest PLL LOT.

Nową serię „Innowatorzy” zobaczycie na kanale YouTube Nauka. To Lubię.

Szukamy także młodych superbohaterów!

W Fundacji Nauka. To Lubię wierzymy w pomysłowość i potencjał młodych ludzi. Mamy jednocześnie świadomość, że świetne projekty często trafiają do szuflady, a przeszkodą w ich realizacji stają się środki finansowe lub brak odpowiedniej promocji. Dlatego prowadzimy własny programy grantowy. Wspieramy projekty uczniów i studentów. Małe, duże, a nawet czasem szalone przedsięwzięcia, ale zawsze wartościowe. Więcej o naszych grantach przeczytacie TUTAJ.

Zobacz pierwszy film o Calmsie

Agnieszka Ochman
Autor

Agnieszka Ochman

Już ponad 10 lat jestem związana z pracą słowem. Pisałam w mediach lokalnych, regionalnych oraz zajmowałam się copywritingiem. W Nauka. To Lubię mam przyjemność prowadzić projekty specjalne. Po godzinach jestem fanką fotografii lifestylowej.
Zobacz również

Podcasty NTL