Misja Artemis 1 – transmisja on-line [update]

Redakcja NTL
NTL
27.08.2022

Po nieudanym starcie, który zaplanowany był na 29 sierpnia na ok. 14.30, NASA podała nową datę. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wówczas będzie można śledzić transmisję on-line ze startu pierwszej misji kosmicznej Artemis 1 3 września o 20:17 czasu polskiego.

Pierwsza z misji Artemis

Oglądaj na żywo, jak rakieta księżycowa wystrzeliwuje bezzałogowy statek kosmiczny Orion w sześciotygodniową misję wokół Księżyca. Podczas misji Artemis I, Orion wzniesie się na pokład rakiety Space Launch System (SLS). Następnie przemierzy odległość 450 000 km od Ziemi i 64 000 km poza Księżyc. Na pokładzie przewiezie ładunki naukowe i technologiczne. Wszystko po to, by pomóc w poszerzaniu wiedzy na temat nauki o Księżycu, rozwoju technologii i promieniowania kosmicznego.

Artemis 1 - transmisja on-line

Misje Artemis mają za zadanie utorować drogę do długoterminowych eksploatacji Księżyca i być punktem wyjścia do wysłania astronautów na Marsa.

To Cię też zainteresuje: Artemis 1 – wracamy na Księżyc

Artemis 1 – śledź wydarzenie na żywo!

Start z wyrzutni 39B w NASA Kennedy Space Center na Florydzie rozpocznie się w sobotę, 3 września o 20:17. Transmisję można śledzić na kanale YouTube NASA.

Zobacz również

Podcasty NTL