Posłuchaj profesora

Redakcja NTL
NTL
12.12.2023
Przewidywany czas: 1 min

Profesor Krzysztof Meissner to jeden z najwybitniejszych polskich fizyków, który doczekał się światowej sławy. W czwartek w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie będzie można posłuchać jego wykładu. Start wydarzenia o godz. 18.00. Spotkanie odbywa się pod patronatem Nauka. To Lubię.

Zapraszamy na wykład

Spotkanie to prawdziwa gratka dla fanów nauki. Już jutro swój wykład wygłosi profesor Krzysztof Meissner, który zajmuje się teorią cząstek elementarnych, teorią grawitacji oraz kosmologią. Jego zainteresowania obejmują również zagadnienia z zakresu filozofii, lingwistyki i literatury. O czym usłyszycie?

O naukowych inspiracjach, a także aktualnych badaniach, które mogą zmienić nasze rozumienie fizyki. Poruszona zostanie również kwestia roli i znaczenia nauki we współczesnym społeczeństwie, rozumienia prawdy, stosunku do religii i jej obrazu świata. Nie zabraknie wątków prywatnych, dotyczących tradycji rodzinnych i przodków, którzy ukształtowali profil duchowy i intelektualny profesora.

Integralną częścią całego wydarzenia będzie dyskusja z profesorem.

Co, gdzie, kiedy?

Spotkanie z prof. Krzysztofem Meissnerem odbędzie się 14 grudnia 2023 r. o godz. 18:00 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. To wydarzenie w ramach projektu Obserwatorium idei: Inspiracje.

Nauka. To Lubię jest partnerem medialnym spotkania.

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Myśli Jana Pawła II.

Zobacz również
Dostęp do wody bywa luksusem

Dostęp do wody to dla wielu wciąż luksus

09.03.2023 5 min czytania

Podcasty NTL