Superbohaterowie z „Akademii” w wersji dla najmłodszych

Agnieszka Ochman
A. Ochman
27.05.2022
Przewidywany czas: 2 min

Nie potrafili latać ani poruszać się z wybitną prędkością. Nie mieli drogich gadżetów ani nadludzkich umiejętności. Jednak stali się prawdziwymi superbohaterami. Ich miłość do wiedzy realnie zmieniła losy świata. Jeśli opowiadasz o naukowcach z Akademii dzieciom, pokaż im portrety przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych odbiorcach. Ci Superbohaterowie na pewno im się spodobają!

Galeria dla małych fanów naukowców

Superbohaterowie są dobrze znani nawet przedszkolakom. Przede wszystkim Ci z dużego ekranu, którzy żyją w wymyślonym uniwersum. Tak naprawdę superbohaterowie to nie tylko postaci z bajek. Oni żyli na przestrzeni wieków! Tylko rzadko myślimy o tych postaciach w taki sposób. O kim mowa? O naukowcach! Ludziach, którzy dzięki swojej pasji, realnie wpłynęli na przyszłość świata.

Opisując ich losy w „Akademii Superbohaterów” od razu pewnym było, że nie mogą zostać przedstawieni w tradycyjny sposób. W końcu życiorys niemal każdej osoby z projektu, nadaje się na scenariusz filmowy. Stąd więc pomysł, aby przedstawić naukowców, jako superbohaterów rodem z amerykańskich komiksów. Co, przyznajcie, idealnie udało się Markowi Oleksickiemu, autorowi grafik.

Tym razem dla małych fanów naukowców mamy ciekawą propozycję – nowe portrety wybranych bohaterów. To obrazki idealne do pokazania najmłodszym, podczas czytania „Akademii Superbohaterów”. Czy im się spodobają? Bardzo w to wierzymy. Zresztą zobaczcie sami, jak wyglądają Superbohaterowie „Akademii” w wersji dla najmłodszych. A może sami narysujecie ich w podobnej konwencji?

Superbohaterowie – zobacz galerię

„Akademia Superbohaterów”

Polscy naukowcy zmienili i zmieniają naszą rzeczywistość. Jednak wciąż o ich osiągnięciach wie tak mało ludzi w Polsce i na świecie. Czy wiesz, że to Polak był twórcą pierwszej na świecie szczepionki przeciwko tyfusowi plamistemu? Czy wiedziałeś, że to Polka jako pierwsza na świecie badała kulturę szamanizmu na odległej Syberii? Tak, tak… za to wszystko odpowiedzialni są nasi rodacy.

„Akademia Superbohaterów” jest pomysłem na to, jak w ciekawy i nieszablonowy sposób opowiedzieć o polskich naukowcach. Pod tym szyldem powstała już książka, gra karciana oraz darmowa gra mobilna.

Więcej na temat projektu przeczytasz TUTAJ

Agnieszka Ochman
Autor

Agnieszka Ochman

Już ponad 10 lat jestem związana z pracą słowem. Pisałam w mediach lokalnych, regionalnych oraz zajmowałam się copywritingiem. W Nauka. To Lubię mam przyjemność prowadzić projekty specjalne. Po godzinach jestem fanką fotografii lifestylowej.
Zobacz również

Podcasty NTL