Superbohaterowie w Waszyngtonie!

Agnieszka Ochman
A. Ochman
31.05.2022
Przewidywany czas: 2 min

EU Open House jest wydarzeniem doskonale znanym Amerykanom. To wyjątkowy dzień w roku, kiedy to do poznania różnych krajów Unii Europejskiej wystarczy podróż… na drugą stronę ulicy. Tym razem podczas wydarzenia w polskiej ambasadzie zagościli Superbohaterowie.

EU Open House – podróż bez paszportu

Cykliczne, amerykańskie wydarzenie jest okazją do lepszego poznania kultury europejskiej i krajów, które tworzą Unię Europejską. Na jeden dzień dyplomaci z ambasad w Waszyngtonie zapraszają gości w swoje progi, żeby pokazać im z jak najlepszej strony Ojczyznę za oceanem.

W tym roku, w ramach EU Open House, Amerykanie mogli poznać w polskiej ambasadzie Superbohaterów – naukowców, którzy zrewolucjonizowali świat. Odpowiadając na zaproszenie Ambasadora Marka Magierowskiego, Fundacja Nauka. To Lubię, przygotowała kilka atrakcji.

Superbohaterowie w ambasadzie

Podczas EU Open House każdy odwiedzający polską ambasadę mógł poczuć się jak superbohater, wcielając się w postać Mikołaja Kopernika lub Marii Skłodowskiej-Curie. Nie zabrakło inspirujących wykładów czy filmów oraz atrakcji dla najmłodszych. W jednej z sal pojawiła się wystawa, a na niej oczywiście Superbohaterowie. Dzięki krótkim biogramom, odwiedzający polską ambasadę w Waszyngtonie, mogli nie tylko zachwycić się ich wizerunkami, ale też lepiej poznać życiorysy naszych rodaków.

Zobaczcie relację z tego wydarzenia

Superbohaterowie w ambasadzie w Waszyngtonie

Promuj z nam polskich naukowców

„Akademia Superbohaterów” to projekt, który ma na celu promowanie pamięci i wiedzy o wybitnych, polskich naukowców. W końcu to Superbohaterowie, którzy uzbrojeni w wiedzę i odpowiednią aparaturę, realnie zmienili świat. Więcej o projekcie przeczytasz TUTAJ.

Promuj z nami polskich naukowców. Napisz na biuro@naukatolubie.pl.

Agnieszka Ochman
Autor

Agnieszka Ochman

Już ponad 10 lat jestem związana z pracą słowem. Pisałam w mediach lokalnych, regionalnych oraz zajmowałam się copywritingiem. W Nauka. To Lubię mam przyjemność prowadzić projekty specjalne. Po godzinach jestem fanką fotografii lifestylowej.
Zobacz również

Podcasty NTL